eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Sprzęt wojskowy i sportowy dla uczniów ZSP w Myszyńcu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9324
zdjecie 9324
REKLAMA
zdjecie 9324
Posłuchaj
Dziś w Zespół Szkół Powiatowych w Myszyńcu odbyło się przekazanie sprzętu sportowego i wojskowego uczniom.  

Odebrali go z rąk wiceministra Arkadiusza Czartoryskiego uczniowie technikum (klasy mundurowe): technik informatyk. Wśród gości dzisiejszego spotkania w szkole byli m.in. starosta Stanisław Kubeł, Marcin Grabowski - kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Michał Giers - dyrektor ostrołęckiej Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Ostrołęce, szef Fundacji Combat Alert Marcin Korowaj, wicedyrektor departamentu sportu wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki Robert Juchniewicz. Gości witał Sławomir Świtaj, dyrektor ZSP:

Od kilku lat na kierunku technik informatyk realizujemy zadania klasy mundurowej. Uczniowie poznają zasady działania służb mundurowych, uczą się udzielania pierwszej pomocy, uczęszczają na zajęcia samoobrony. Nasi absolwenci służą w wojsku, w policji, straży pożarnej. W dzisiejszych czasach, czasach wojny za naszą wschodnią granicą, stoją przed nami nowe wyzwania. Dlatego musimy robić wszystko, aby dobrze się przygotować na sytuację kryzysową.
I poinformował, że szkoła złożyła wniosek do MON o utworzenie oddziału przygotowania wojskowego.


Wiceminister zdradził, że sprawdził jak procedowany jest wniosek szkoły w Myszyńcu i utworzenie oddziału jest prawie pewne. Podczas spotkania odbył się pokaz karate uczniów przygotowany pod kierunkiem Krzysztofa Ślaskiego, nauczyciela  z ZSP w Myszyńcu.
Źródło:
Źródło

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31  1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6  7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12  13  14 dk15  16
dk17  18 dk19  20 dk21  22  23
dk24  25 dk26  27  28  29  30
×