eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Stabilna większość. Takiej jednomyślności w radzie miasta nie było od dawna

REKLAMA
REKLAMA

Budżet na 2022 rok został przez radę miasta uchwalony jednogłośnie - nie było głosów sprzeciwu ani wstrzymujących się. Przekonani do propozycji władz miasta byli radni ze wszystkich komitetów. Nie zawsze tak bywało, co zauważyli nawet sami przedstawiciele rady miasta.

O współpracy prezydenta Łukasza Kulika z radą miasta w obecnej kadencji można byłoby napisać dobrą powieść. Początki nie były łatwe, co sprawiło, że prezydent miał problemy z uzyskaniem wotum zaufania czy absolutorium. Jeżeli miał większość, to nieznaczną. Obecnie sytuacja się zmieniła: w twardej opozycji są tylko radni PiS, ale i ich w wielu przypadkach udaje się przekonać do prezydenckich propozycji.

zdjecie 300

Głosowanie nad budżetem miasta na 2021 rok pokazało, że prezydencka większość jest stabilna. 18 głosów za, 0 przeciwnych, 0 wstrzymujących się.

- Gratuluję Panu takiego wyniku głosowania. Myślę, że to zobowiązanie i duży kredyt zaufania wobec radnych - powiedział tuż po głosowaniu przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki.

Tego samego zdania był prezydent Łukasz Kulik.

- Chciałem podziękować za to zaufanie, które okazujecie w stosunku do mnie, naszych wspólnych działań, pracy moich dyrektorów, pracowników tego ratusza. Myślę, że pewne wzorce to kwestia przyzwoitości, a nie poglądów. Jeżeli my w samorządzie potrafimy zapomnieć na chwilę o tej przynależności, każdy gdzieś tam skądś pochodzi, a robimy takie rzeczy, jak Centrum Aktywności Seniorów, które na lata naszym seniorom pomoże. Czy remontujemy Korczakówkę dla tych dzieci z domu dziecka. Różne inne rzeczy, małe czy większe, te działania przynoszą dużo dobrego. Dziękuję za zaufanie w ostatnim roku - powiedział, dodając:

Może gdybym nie chodził tyle po innych instytucjach, to bym jeszcze więcej pieniędzy załatwił, ale niestety. Mój czas ostatnio, to często jestem poza urzędem, a nie w samym urzędzie. Taka praca, mi sprawia niezwykłą satysfakcję. Sami państwo widzicie, że staramy się jak możemy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7506
Kalendarz imprez
październik 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16  17  18  19  20 dk21  22
dk23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
×