eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Stacja Segregacji Odpadów - raport z placu budowy [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 3866
fot. UM Ostrołękafot. UM Ostrołęka
REKLAMA
Zgodnie z wytyczonym harmonogramem postępują prace przy  budowie komunalnej stacji segregacji odpadów. Na placu widać już dokładnie lokalizację poszczególnych fragmentów instalacji, jaka będzie składać się na kompleks służący do odzyskiwania i selekcji odpadów przeznaczonych do recyklingu. - informuje Urząd Miasta Ostrołęki

Powstały już kotwy pod konstrukcję stalową hali, w której będzie zachodził cały proces segregacji. Stamtąd posegregowane surowce wtórne trafią do boksów, skąd będą odbierane do właściwych przetwórni. Budowane są także boksy magazynowe z punktem demontażu odpadów wielkogabarytowych i garaż na sprzęt technologiczny.

W blisko 90 procentach wykonano budynek administracyjno - socjalny. Kolejnym etapem będzie przygotowanie fundamentów pod halę kompostowni. Ta największa inwestycja Samorządu (przy wsparciu unijnym w wysokości ponad 25,5 mln) uchroni nas wszystkich od nagłych podwyżek za odbiór śmieci. Wysiłek Miasta jest duży, ale inwestycja jest wyjątkowa.
Źródło: Urząd Miasta Ostrołęki
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15  16 dk17  18  19 dk20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×