Starcie w ciemnej piwnicy - przypominająca edycja Bądź Bezpieczna zakończona (DRASTYCZNE WIDEO)

Najtrudniejszym i najważniejszym egzaminem dla uczestniczek tej edycji było starcie z napastnikiem w ciemnej piwnicy.
Uczestniczki przez trzy dni zajęć przypominały sobie umiejętności, które zdobyły podczas wcześniejszych edycji. Na piątkowych zajęciach musiały wykazać się rozwagą i umiejętnościami samoobrony.
Każda z pań musiała przejść przez ciemną piwnicę, gdzie w jej zakątkach czekał na nią napastnik bądź ...zwykły przechodzień, który chciał spytać o godzinę.
- Na zakończenie kursu sprawdziliśmy ile uczestniczki zapamiętały z kursu i na jakim poziomie są ich umiejętności. Zaaranżowaliśmy kilka niebezpiecznych sytuacji w ciemnej piwnicy, dzięki temu sprawdziliśmy jak panie zachowają się w momencie, kiedy ktoś nagle chwyci je za rękę, by zapytać o godzinę. Wszystkie zareagowały poprawnie i skutecznie wyrwały się i uciekły przed napastnikiem - powiedział młodszy aspirant Sylwester Marczak z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.
Jako uczestniczka kursu samoobrony jestem pod wielkim wrażeniem zaangażowania i wytrwałości bokserów z ligi bokserskiej Victoria Ostrołęka, którzy wcielili się w rolę napastników. Ze starcia z paniami wyszli w wieloma zadrapaniami, ugryzieniami i siniakami. W imieniu swoim i pozostałych uczestniczek dziękuje organizatorom i osobom współpracującym przy wszystkich edycjach Bądź Bezpieczna.
Kursy samoobrony powinny być kontynuowane, bowiem wszystkie uczestniczki wiele wyniosły zarówno z zajęć teoretycznych jak i praktycznych ćwiczeń. Osobiście poznałam swoje możliwości przy starciu z dwoma, silniejszymi napastnikami i wiem, że w tym wypadku najlepszym rodzajem obrony jest...ucieczka - Roksana Dawid.

Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 |
2 |
| 3 | 4 |
5 |
6 |
7 | 8 |
9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 |
16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 |
21 |
22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 |
27 |
28 | 29 | 30 |
| 31 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |





1
9
13