eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Stop agresji i przemocy". Spotkanie z policjantem w Szkole Podstawowej nr 10 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7618
fot. SP 10 Ostrołękafot. SP 10 Ostrołęka
REKLAMA

14 marca w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, st. asp. Krzysztofem Kolatorem, na temat bezpieczeństwa uczniów, przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym i Internecie oraz konsekwencji prawnych tego zjawiska.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: starszej (klasy – IV-VIII) i młodszej (klasy – I-III).

- Uczniowie dowiedzieli się, na czym polegają przemoc i agresja oraz jak mają postępować, gdy są ich świadkami. Przypomnieli sobie zasady zachowania obowiązujące w szkole i poza nią. Zostali poinformowani o tym, czego nie mogą i nie powinni robić podczas korzystania z Internetu. Policjant ostrzegł uczniów, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego - informuje Szkoła Podstawowa nr 10.

Podczas spotkania odbyło się również uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych laureatom szkolnego konkursu "Stop Przemocy i Agresji w Szkole", którego dokonała wicedyrektor Hanna Kolbus wraz z st. asp. Krzysztofem Kolatorem.


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Organizatorki spotkania, Anna Kowalczyk i Magdalena Pychotka, dziękują przedstawicielowi Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce Panu, st. asp. Krzysztofowi Kolatorowi, za współpracę, życzliwość, profesjonalizm i osobiste zaangażowanie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Koncerty
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×