2013-01-22T20:34:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Stowarzyszenie Oświatowe "Ku przyszłości" poprowadzi szkoły w Siarczej Łące i Glebie

REKLAMA
zdjecie 9902
fot. eOstroleka.pl, A. Garlińskafot. eOstroleka.pl, A. Garlińska
REKLAMA

Powstało Stowarzyszenie Oświatowe "Ku przyszłości". Skupia ono rodziców z Siarczej Łąki oraz Gleby, a także nauczycieli pracujących dotąd w tamtejszych szkołach. Od września Stowarzyszenie przejmie prowadzenie wspomnianych szkół.

Poniedziałkowe spotkanie można uznać za wzorowe. Znakomicie poprowadzone przez dyrektor Beatę Drężek zakończyło się nie tylko wyłonieniem władz, ale wspólną wolą wszystkich zebranych o dalszej współpracy i wspólnej odpowiedzialności za los obydwu szkół.

Wójt Dariusz Łukaszewski podziękował nauczycielom oraz rodzicom za okazaną wyrozumiałość, za mądre, rzeczowe spotkania, które doprowadziły ostatecznie do utworzenia stowarzyszenia. Inicjatywa utworzenia Stowarzyszenia Oświatowego "Ku przyszłości" pozwoli nie tylko na dalszą pracę szkół w Glebie i Siarczej Łące, ale również na zachowanie miejsc pracy.

Wszyscy nauczyciele deklarujący chęć dalszej pracy zawodowej utrzymają zatrudnienie. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania oraz zachowaniem wszelkich procedur prawnych związanych z powołaniem Stowarzyszenia czuwał Grzegorz Raczkowski - gminny radca prawny.

Życzymy nowemu Stowarzyszeniu, Pani Prezes, Zarządowi, całej społeczności wiejskiej i szkolnej z Gleby i Siarczej Łąki wielu sukcesów, powodzenia, owocnej współpracy i deklarujemy wszelką pomoc w dalszej pracy.

Władze statutowe Stowarzyszenia Oświatowego "Ku przyszłości":

Zarząd:
Prezes - Beata Drężek
Wiceprezes - Ewa Balcerczyk
Skarbnik - Elżbieta Parzych
Sekretarz - Urszula Chmielewska-Krystian
Członek zarządu - Grażyna Lipka
Członek zarządu - Agnieszka Bączek

Komisja rewizyjna:
Cicha Sylwia
Frąckiewicz Janusz
Lenda Marzena
Serowik Anna

[źródło: kadzidło.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×