eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Strajk nauczycieli w Ostrołęce. Wyjaśniamy wiele ważnych kwestii

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
REKLAMA

Jak wygląda w Ostrołęce sytuacja związana ze strajkiem nauczycieli? Czy zagrożona jest klasyfikacja klas maturalnych? Jak przebiegały egzaminy gimnazjalne i czy są już komisje na egzaminy ósmoklasisty? Czy miasto ma zamiar wypłacić pensje strajkującym nauczycielom? O te kwestie zapytaliśmy w Urzędzie Miasta. Mamy już odpowiedzi.

Ogólnopolskie media informowały ostatnio o wiadomościach tekstowych, jakie strajkujący nauczyciele mieli wysyłać sobie nawzajem. Cytujemy:  "Pamiętajcie, że rady klasyfikacyjne w ostatnich klasach techników i liceów muszą być do 16 kwietnia, a oceny trzeba wpisać do 12, w najbliższy piątek. Nie ma ocen i rad, nie ma matur, rady klasyfikacyjnej z emerytów i łapanki nie zrobią. Do skutku, nie dajcie się". Okazuje się, że w Ostrołęce nie było takich zgłoszeń.

- Do Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta nie dotarły żadne informacje o charakterze cytowanym w zadanym pytaniu i według stanu na dzisiaj nie mamy żadnych zgłoszeń  o zagrożeniu klasyfikacji klas maturalnych w naszym mieście - poinformowała nas Anna Gocłowska, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce.

W Ostrołęce szkoły przygotowane były na strajk nauczycieli. Mimo strajku, egzamin gimnazjalny, jaki odbywał się w ostatnich dniach, przebiegł pomyślnie. Podobnie sytuacja zapowiada się w przypadku egzaminu ósmoklasisty.

- Informuję, że egzamin gimnazjalny przebiegał bez zakłóceń, liczymy, że tak stanie się w przypadku egzaminu ósmoklasisty, bo we wszystkich szkołach podstawowych dyrektorzy powołali komisje egzaminacyjne oraz zespoły nadzorujące w liczbie wystarczającej do przeprowadzenia wszystkich trzech części egzaminu - wyjaśnia Anna Gocłowska.

Na marcowej sesji rady miasta Ostrołęki podjęto uchwałę, wspierającą strajk nauczycieli. Nauczyciele podczas strajku nie otrzymują wynagrodzenia. Niektóre samorządy zdecydowały się jednak wypłacić pieniądze nauczycielom w innej formie. "Podjęłam decyzję, że wszystkie pieniądze zarezerwowane w budżecie na pensje zostaną nauczycielom przekazane w formie dodatków, bez względu na strajk" - mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. A jak będzie w naszym mieście?

- W najbliższym czasie Pan Prezydent Łukasz Kulik zamierza powołać zespół, zadaniem którego będzie wypracowanie, w granicach obowiązującego prawa,  rozwiązań służących minimalizowaniu konsekwencji związanych z jego przebiegiem - podkreśla dyrektor Gocłowska.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×