zdjecie 7612
zdjecie 7612
2015-03-25T21:42:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Straż miejska zamiast karać zachęcała do rejestracji w bazie danych DKMS dla Amelki i Michała z Ostrołęki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Funkcjonariusze ostrołęckiej straży miejskiej przyłączyli się dziś do akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku organizowanej dla chorych na białaczkę Amelki i Michała. Zamiast wlepiać mandaty zachęcali do zarejestrowania się w bazie danych fundacji DKMS.

Już w najbliższy weekend, 28 i 29 marca w kilku miejscach na terenie miasta zarejestrować się będzie można do bazy danych potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych fundacji DKMS. Do udziału w akcji zachęcali dziś także funkcjonariusze ostrołęckiej straży miejskiej. Zamiast mandatów, kierowcom popełniającym niegroźne wykroczenia wręczali upomnienia i ulotki informujące o akcji a także zapraszali do udziału i rejestracji.

Mandatów uniknęło w ten sposób kilkunastu kierowców. Niemal każdy z nich przyznał, że to ciekawa inicjatywa i z pewnością zadziała lepiej niż kilkuset złotowy mandat czy punkty karne.

- Na pewno następnym razem pomyślę gdzie parkuję, a gdy się zarejestruję w bazie danych mogę dać szansę na nowe życie osobie chorej na białaczkę – powiedział nam anonimowo jeden z pouczonych dziś kierowców.

Przypomnijmy, podczas tegorocznych dni dawcy zbierane będą deklaracje potencjalnych dawców szpiku lub komórek macierzystych dla dwójki mieszkańców Ostrołęki, ośmioletniej Amelki i 37-letniego Michała chorujących na białaczkę.

- Przeszczep od dawcy niespokrewnionego może być dla nich ostatnią szansą na wyjście z choroby. Dlatego tak ważne jest zarejestrowanie jak największej liczby osób. Dzisiejsza akcja straży miejskiej z całą pewnością przyczyni się do jeszcze szerszego rozpropagowania dni dawcy, za co funkcjonariuszom i komendantowi serdecznie dziękuję – mówi Joanna Trościanko, lokalny koordynator fundacji DKMS.

Do bazy danych potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych zarejestrować się będzie można m.in. w Galerii Bursztynowa, Szkole Języków Obcych Alma Mater, Aquaparku, siłowni Forma5 Club. Rejestracja prowadzona także będzie w każdej ostrołęckiej szkole ponadgimnazjalnej.

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×