2015-03-25T21:42:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Straż miejska zamiast karać zachęcała do rejestracji w bazie danych DKMS dla Amelki i Michała z Ostrołęki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Funkcjonariusze ostrołęckiej straży miejskiej przyłączyli się dziś do akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku organizowanej dla chorych na białaczkę Amelki i Michała. Zamiast wlepiać mandaty zachęcali do zarejestrowania się w bazie danych fundacji DKMS.

Już w najbliższy weekend, 28 i 29 marca w kilku miejscach na terenie miasta zarejestrować się będzie można do bazy danych potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych fundacji DKMS. Do udziału w akcji zachęcali dziś także funkcjonariusze ostrołęckiej straży miejskiej. Zamiast mandatów, kierowcom popełniającym niegroźne wykroczenia wręczali upomnienia i ulotki informujące o akcji a także zapraszali do udziału i rejestracji.

Mandatów uniknęło w ten sposób kilkunastu kierowców. Niemal każdy z nich przyznał, że to ciekawa inicjatywa i z pewnością zadziała lepiej niż kilkuset złotowy mandat czy punkty karne.

- Na pewno następnym razem pomyślę gdzie parkuję, a gdy się zarejestruję w bazie danych mogę dać szansę na nowe życie osobie chorej na białaczkę – powiedział nam anonimowo jeden z pouczonych dziś kierowców.

Przypomnijmy, podczas tegorocznych dni dawcy zbierane będą deklaracje potencjalnych dawców szpiku lub komórek macierzystych dla dwójki mieszkańców Ostrołęki, ośmioletniej Amelki i 37-letniego Michała chorujących na białaczkę.

- Przeszczep od dawcy niespokrewnionego może być dla nich ostatnią szansą na wyjście z choroby. Dlatego tak ważne jest zarejestrowanie jak największej liczby osób. Dzisiejsza akcja straży miejskiej z całą pewnością przyczyni się do jeszcze szerszego rozpropagowania dni dawcy, za co funkcjonariuszom i komendantowi serdecznie dziękuję – mówi Joanna Trościanko, lokalny koordynator fundacji DKMS.

Do bazy danych potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych zarejestrować się będzie można m.in. w Galerii Bursztynowa, Szkole Języków Obcych Alma Mater, Aquaparku, siłowni Forma5 Club. Rejestracja prowadzona także będzie w każdej ostrołęckiej szkole ponadgimnazjalnej.
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3