eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Strażacka akcja w porcie rzecznym. Pomocy potrzebowała załoga nabierającego wody jachtu

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj w porcie rzecznym na Narwi w Ostrołęce. o pomoc poprosiła służby ratunkowe załoga nabierającego wody jachtu.

W poniedziałek, 23 maja ostrołęcka straż otrzymała trzy zgłoszenia dotyczące zdarzeń, które zostały zakwalifikowane jako fałszywe alarmy. Wśród nich znalazło się też zdarzenie z udziałem jachtu, który zawinął do portu rzecznego przy moście im. Madalińskiego w Ostrołęce.

Na numer alarmowy zadzwoniła jedna z osób z załogi jachtu i poinformowała, że jednostka nabiera wody przez uszkodzenie w kadłubie. Na miejsce zadysponowane zostały służby ratunkowe i policja.

Po dojechaniu na miejsce ustalono, że wodę wdzierającą się do wnętrza jachtu przez diurę w kadłubie jest w stanie wypompować znajdująca się na wyposażeniu pompa. Dzwoniąc na numer alarmowy załoga jachtu poprosiła o wskazanie miejsca, gdzie może wyciągnąć jacht z wody i dokonać niezbędnych napraw. Zadysponowana na miejsce jednostka nie podejmowała żadnych działań ratunkowych. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako fałszywy alarm.

- informuje brygadier Robert Chodkowski, zastępca komendanta PSP Ostrołęka.

Jednostki strażackie dysponowane były też wczoraj do dwóch innych zdarzeń uznanych jako alarmy fałszywe. W jednym z przypadków chodziło o gniazdo szerszeni. Na miejscu okazało się, że w miejscu wskazanym przez zgłaszającego znajdowały się pojedyncze owady. Drugie zdarzenie dotyczyło zadymienia. Gdy straż dojechała na miejsce nie zauważono żadnych oznak zagrożenia.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×