eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Strażackie manewry w lesie pod Ostrołęką [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1524
zdjecie 1524
fot. KM PSP Ostrołękafot. KM PSP Ostrołęka
REKLAMA

W jednym z kompleksów leśnych pod Ostrołęką odbyły się wczoraj duże manewry jednostek strażackich funkcjonujących na terenie całego powiatu ostrołęckiego.

Scenariusz manewrów leśnych, które odbyły się we wtorek, 9 maja w miejscowości Rżaniec (gmina Olszewo-Borki) zakładał pożar lasu na powierzchni około na obszarze ponad 1 hektara.

Głównym celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie przygotowania i doskonalenia współdziałania sił i środków krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego do prowadzenia działań podczas pożarów wielkoobszarowych lasów w tym współpraca ze służbami leśnymi. Dodatkowo była to możliwość doskonalenia umiejętności dowodzenia taktycznego przez kadrę dowódczą Państwowej Straży Pożarnej oraz praktyczne sprawdzenie możliwości dostarczania wody na duże odległości.

Zadaniem było zapewnienia wystarczającej ilości środka gaśniczego i w tym celu zbudowano dwa stanowiska czerpania wody. Pierwszy stanowisko zbudowano na bazie zbiornika przeciwpożarowego w leśnictwie Rżaniec z którego poprowadzono magistralę na odległość ok. 1 km. Drugie stanowisko na bazie tego samego zbiornika z wykorzystaniem 4 motopomp pływających z których tankowano pojazdy gaśnicze dowożące wodę do pożaru.

- relacjonuje brygadier Robert Chodkowski, zastępca komendanta miejskiego PSP w Ostrołęce.

Na zakończenie ćwiczeń dokonano podsumowania działań, przedstawiono uwagi i wnioski przez dowodzących i rozjemców oceniających działania gaśnicze.

W ćwiczeniach udział wzięły 4 zastępy z KM PSP Ostrołęka oraz 11 zastępów OSP z powiatu ostrołęckiego: Dobrołęka, Nowa Wieś, Baranowo, Brodowe Łąki, Kadzidło, Borawe, Kunin, Troszyn, Zamość, Rżaniec i Zabiele Wielkie – łącznie ponad 70 strażaków.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×