eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Strażacy ochotnicy z Kadzidła dostali nowego quada [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5587
zdjecie 5587
REKLAMA
Posłuchaj

Na wyposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kadzidła trafił nowoczesny quad z napędem na cztery koła. Pojazd z pewnością podniesie zdolności “bojowe” druhów a tym samym wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Pod opieką strażaków ochotników z Kadzidła jest teren składający się w około 40% z terenów leśnych. Na terenie tej gminy znajduje się również około 1000 ha torfowiska Karaska - jest to obszar na który nie ma możliwości wjazdu samochodami pożarniczymi. Nowym quadem ratowniczym, który trafił do jednostki, bez problemu można transportować węże pożarnicze, sprzęt oraz zaopatrzenie dla strażaków biorących udział w akcji a także ewakuację z takich miejsc. Sprzęt sprawdzi się także w akcjach ratowniczych na ścieżkach rowerowych oraz przy poszukiwaniach zaginionych w terenie. Przełoży się to na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Gmina Kadzidło złożyła stosowne wnioski o dofinansowanie tego pożytecznego zakupu. Pozyskała środki finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego (20.000,-) z Powiatu Ostrołęckiego (20.000,-) oraz uzupełniła montaż finansowy z własnych środków budżetowych (20.000,-).

Wójt Dariusz Łukaszewski podkreślił, że decyzja o zakupie quada nie była decyzją łatwą, ale dzięki aktywności samorządu gminnego oraz znalezieniu partnerów finansowych, udało się ją owocnie zmaterializować. Całkowity koszt pojazdu to kwota 60.000.

 

fot. Urząd Gminy w Kadzidlefot. Urząd Gminy w Kadzidle

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31  1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29  30
×