2021-12-22T15:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Strażacy ochotnicy z Rzekunia będą jeździli… karetką! [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. facebook.pl/Bartosz Podolakfot. facebook.pl/Bartosz Podolak
REKLAMA
1
0
6

W pełni wyposażona w profesjonalny sprzęt medyczny karetka trafiła do taboru Ochotniczej Straży Pożarnej z Rzekunia.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Rzekunia jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie województwa mazowieckiego. Strażacy często interweniują nie tylko do zdarzeń związanych z pożarami, ale też do wypadków drogowych lub przy udzielaniu pomocy medycznej mieszkańcom w nagłych sytuacjach. Teraz do swoich działań ratowniczych będą także mogli wyjechać karetką pogotowia, którą otrzymali dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego.

Gmina Rzekuń jest mocno zurbanizowana. Z roku na rok przybywa mieszkańców, których przyciągają piękne walory krajobrazowe i rekreacyjne, ale także stale rozbudowywana i unowocześniana infrastruktura. Graniczy również z Ostrołęką. W związku z charakterem naszej gminy zakupiony ambulans poszerzy funkcjonowanie systemu ratownictwa na jej terenie, ale również w sąsiednich samorządach położonych w województwie mazowieckim. Pojazd otrzymaliśmy od samorządu Mazowsza dzięki staraniom Mirosława Augustyniaka oraz dyrektora Meditransu w Ostrołęce, za co bardzo serdecznie dziękujemy!

- mówi wójt gminy Bartosz Podolak.

W pełni wyposażony pojazd ratunkowy wraz z załogą medyczną będzie niósł  pomoc osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, głównie poszkodowanym w wypadkach drogowych. Wykorzystywany będzie również do  kompleksowego zabezpieczania  medycznego różnych wydarzeń organizowanych na terenie gminy, takich jak: festyny, koncerty, zawody sportowe, mecze piłkarskie czy rajdy rowerowe. Ponadto zespół wykwalifikowanych i doświadczonych ratowników medycznych, wykorzystując karetkę pogotowia ratunkowego, będzie prowadził szkolenia teoretyczne i praktyczne w placówkach oświatowych w ramach organizowanych festynów zdrowotno-profilaktycznych dla uczniów.

 

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×