zdjecie 473
2012-03-19T13:55:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Studentki z Grecji, Serbii i Indonezji gościły w Ostrołęce  

REKLAMA
fot. II SLO Halik
REKLAMA

W dniach 12-16 marca II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika w Ostrołęce gościło studentki z Grecji, Serbii i Indonezji. W trakcie pięciodniowych warsztatów zagraniczni goście zapoznali uczniów z podstawowymi założeniami Edukacji Globalnej MDG (ang. Millennium Development Goals), dotyczącymi światowej walki z ubóstwem.

Projekt, dzięki któremu studentki znalazły się w Ostrołęce, realizowany jest przez jedną z największych organizacji studenckich AIESEC Polska przy wsparciu ONZ.

Sania, Mariana i Ana poprowadziły warsztaty językowe z uczniami klas II i III. Pięciogodzinne warsztaty odbywały się codziennie, od poniedziałku do piątku w około 20-osobowych grupach. Na zajęciach studentki zapoznały uczniów z realiami życia mieszkańców najbiedniejszych krajów świata, żyjących w skrajnym ubóstwie, często bez regularnych i pełnowartościowych posiłków, bez dostępu do wody, sanitariatów, lekarzy, szkolnictwa i informacji. Poruszały również kwestie, dotyczące zapewnienia równego statusu kobiet i mężczyzn, poprawy stanu zdrowia i edukacji na świecie, walki z AIDS, a także ochrony środowiska naturalnego.

Studentki opowiedziały również uczniom o sobie i swoich krajach. Uczniowie mogli dowiedzieć się np., że muzułmanie w Indonezji nie jedzą wieprzowiny. Sania z Serbii mówiła o znanych w Polsce rodakach, m.in. piosenkarzu Goranie Bregoviciu oraz piłkarzach Miro Radovicu i Danielu Ljuboi. Natomiast Mariana, mówiąc o wpływie Grecji na losy świata, wskazała na wielkich filozofów oraz najbogatszego niegdyś człowieka na kuli ziemskiej -  Aristotelisa Onasisa.

Warsztaty prowadzone były w języku angielskim. Uczniowie mieli więc świetną okazję do sprawdzenia poziomu znajomości języka w praktyce. Młodzież chętnie brała udział w konwersacji, zadawała wiele pytań, opowiadała o sobie i szkole. Zagranicznych gości urzekła przyjazna i rodzinna atmosfera w szkole, a także polska gościnność.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×