eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Studia pielęgniarskie w Ostrołęce. Dziś poznaliśmy szczegóły projektu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9327
zdjecie 9327
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Od nowego roku akademickiego uruchomione zostaną w Ostrołęce studia na kierunku pielęgniarstwo. To efekt współpracy samorządu województwa mazowieckiego, miasta Ostrołęka i Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Dziś poznaliśmy szczegóły nowego projektu.

W poniedziałek, 8 czerwca w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące uruchomienia w naszym mieście studiów na kierunku pielęgniarstwo. To kolejny krok po niedawnym podpisaniu listu intencyjnego w tej sprawie, którego sygnatariuszami byli: Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Łukasz Kulik – prezydent Ostrołęki i Tamara Zacharek – rektor UP-H w Siedlcach.

Podczas spotkania zaprezentowano założenia projektu oraz wsparcie jakiego nowi studenci otrzymają wybierając ten właśnie kierunek studiów.

Na start studenci i studentki z Ostrołęki, otrzymają stypendium na pokrycie pierwszego roku pobytu w akademiku, ufundowane przez samorząd miasta. W planach jest także sfinansowanie zakupu uniformów pielęgniarskich. W pierwszym roku studiów zajęcia z zakresu teoretycznego miałby odbywać w siedleckiej uczelni – a dzięki doświadczeniom ze zdalnego nauczania w czasie pandemii koronawirusa – zajęcia te mogły także odbywać się zdalnie. Część praktyczną nauki zawodu pielęgniarki/pielęgniarza studenci mieliby odbywać w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

W dalszej perspektywie jest uruchomienie filii siedleckiego uniwersytetu w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, dysponującego odpowiednim zapleczem edukacyjnym.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×