zdjecie 762
zdjecie 762
2019-01-14T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Studio Spaja wie jak zadbać o prawdziwego mężczyznę!

REKLAMA
REKLAMA

Uczesani, wygoleni, z odpowiednio przyciętą brodą, czystą, zdrową cerą i idealnie dobranymi oprawkami okularów. Mężczyźni A.D. 2019 wyglądają lepiej niż jeszcze kilka lat temu, a czasami lepiej niż kobiety… Mało tego, nie wstydzą się rozmawiać o swoim wyglądzie. Nie dość, że otwiera się dla nich coraz więcej miejsc, w których mogą zadbać o urodę, to powstaje szereg for internetowych, gdzie o tym rozmawiają i robią to także publicznie. Jesteśmy więc świadkami ewolucji w myśleniu.


Mężczyzna w gabinecie kosmetycznym

Do niedawna zadbany i atrakcyjny wygląd był domeną kobiet. Obecnie klienci płci męskiej są tak samo częstymi, wartościowymi klientami jak kobiety. Troska o klientka nie zna płci, tak samo jak rodzaj cery którym kosmetyczki podporządkowują zabiegi. Mężczyźni zaczęli zwracać uwagę na swój rodzaj skóry, problemy z włosami, cerą czy też mało estetycznym wyglądem stóp. Zmiana trendów branży kosmetycznej i modowej, pozwoliła mężczyznom zacząć dbać o siebie tak samo, jak kobiety. Męskie czasopisma propagują zadbanych i atrakcyjnych mężczyzn, którzy wymagają kompleksowego podejścia w gabinecie kosmetycznym.

Pielęgnacja skóry mężczyzny

Skóra mężczyzn jest znacznie grubsza niż kobiet, dzięki czemu zachowuje dłużej młodość. Odpowiadają za to wzmożone androgeny, które stymulują do pracy fibroblasty odpowiadające za produkcję kolagenu  i elastyny. Z drugiej strony, te same hormony powodują nadmierne przetłuszczanie się męskiej skóry i problemy z trądzikiem. Najczęściej spotykanym rodzajem skóry u mężczyzn jest więc skóra tłusta i mieszana. W gabinecie kosmetycznych, wykonuje się serię zabiegów normalizujących, antybakteryjnych, opartych na kwasach AHA/BHA, jak i ekstraktach działających przeciwzapalnie.

Pielęgnacja stóp - również "męska" sprawa

Mężczyźni mają generalnie ładniejsze stopy. Spowodowane jest to przede wszystkim noszeniem przez lata wygodniejszego obuwia. Kiedy kobiety starają się pięknie wyglądać w butach na wysokich obcasach i z wąskimi noskami, mężczyźni ubierają płaskie i wygodne. Dłużej i częściej noszą obuwie sportowe. Pomimo tego stopy mężczyzn również wymagają szczególnej i konsekwentnej pielęgnacji. Jeżeli mamy jakiekolwiek problemy np. pękające pięty czy nagniotki nie należy zwlekać z wizytą.

Pielęgnacja dłoni mężczyzn

Mężczyźni mniej przywiązują wagę do pielęgnacji skóry dłoni, jednak dbają o wypielęgnowane paznokcie. Szczególnie w zawodach wymagających bezpośredniego kontaktu z klientem, gdzie dłonie stanowią wizytówkę, paznokcie są podstawą pielęgnacji. Jednak to skóra dłoni wymaga intensywnych kuracji nawilżających, gdyż, ze względu na prace fizyczne czy budowlane to właśnie ten obszar jest najbardziej narażony na wysuszenie i pękanie. W gabinecie kosmetycznych popularne są zabiegi parafinowe i kolagenowe, które odżywią i nawilżą skórę dłoni.

Masaże dla mężczyzn

Stresujący i szybki tryb życia sprawia, iż masaże stały się jednym z czołowych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Badania wykazały, iż mężczyźni najchętniej wybierają masaże relaksujące, jako odprężenie od dnia codziennego. Szczególnie popularny i niezwykle „męski” jest masaż gorącymi kamieniami.

Jeżeli jesteś mężczyzną A. D. 2019 i nie boisz się dbać o siebie zapraszamy do Studia Spaja, gdzie czeka kompleksowa oferta dla każdego prawdziwego mężczyzny.

 

Zapraszamy!

Studio Spaja

D.H. Kupiec lok. nr 50

tel.: 533 713 715

ul. Hallera 37

tel.: 538 385 603

Artykuł sponsorowany.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×