zdjecie 3369
zdjecie 3369
zdjecie 3369
2016-01-04T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Styczeń pod znakiem spektakli teatralnych w OCK

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Cztery spektakle teatralne znalazły się w styczniowym kalendarzu Ostrołęckiego Centrum Kultury. Będzie namiastka Brodway'u, Teatr Wielki, Orszak Trzech Króli i coś dla dzieci. Zapraszamy do zapoznania się ze styczniowymi imprezami przygotowanymi przez OCK.

Styczeń z OCK to przede wszystkim wielkie widowisko uliczne organizowane w Ostrołęce już po raz kolejny, czyli Orszak Trzech Króli. Nie zabraknie także koncertów o tematyce świątecznej, cyklicznego programu „Spotkania z muzyką”, spektaklu dla dzieci. Będzie także nie lada gratka dla miłośników teatru i musicali - „Nastroje we Dwoje” i Musicalowa Gala Teatru Brodway”.

Poniżej prezentujemy szczegółowy kalendarz styczniowych imprez zaplanowanych w Ostrołęckim Centrum Kultury.

ORSZAK TRZECH KRÓLI
6 I, godz. 12.30, Kościół p.w. Zbawiciela Świata
Tegoroczny orszak - pod patronatem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego i Prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego - odbywa się pod hasłem: Nade wszystko Miłosierdzie - Miłość. Pokój. Przebaczenie. Orszak przejdzie ulicami: Goworowską, Kopernika, Bogusławskiego, Kurpiowska do hali im. Arkadiusza Gołasia. Na trasie do Stajenki rozegra się 8 Scen.
 
PIERWSZA KOLĘDA
10 I, godz. 18, Kościół p.w. św. Franciszka
Kantata Johna W. Petersona w wykonaniu Ostrołęckiego Chóru Kameralnego pod kierunkiem Bożeny Harasimowicz-Pęzy, solistów, aktorów i akompaniamentu.
 
OSTROŁĘKA CZYTA DZIECIOM
spotkanie
14 I, godz. 10.30, Przedszkole nr 5
Dzieci z Państwowego Przedszkola nr 5 wraz z Kropelką - tytułową bohaterką książki Marii Terlikowskiej pt. Przygody kropli wody - wyruszą w bajkowy świat przyrody.
 
COŚ TU NIE GRA
spektakl teatralny
15 I, godz. 18 , scena im. Pawła Opęchowskiego, Klub Oczko, wstęp wolny
Ponownie mamy okazję obejrzeć zabawną komedię autorstwa Janusza Osęki w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej.
Obsada: Monika Geburt, Ewa Krupka, Tomasz Dąbkowski, Mateusz Grzybowski, Wojciech Kraszewski, Łukasz Mrugacz, Mateusz Siennicki. Reżyseria: Zespół
 
CZY MOGĄ BYĆ PIEŚNI BEZ SŁÓW?
spotkania z muzyką
13 I, godz. 13.15, sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł
Wszystkie dzieci wiedzą o tym, że pieśń lub piosenka to utwór z muzyką i słowami. Do tekstu napisanego przez poetę, kompozytor układa odpowiednią melodię i akompaniament. Ale czy rzeczywiście jest to zawsze prawda? Jeśli tak, to czym są tworzone przez różnych kompozytorów tytułowe pieśni bez słów? Na czym polega takie śpiewanie? Czy można śpiewać na skrzypcach lub fortepianie? Razem z młodszymi słuchaczami spróbujemy znaleźć odpowiedź na te pytania. Usłyszymy kompozycje, m.in.: Witolda Lutosławskiego, Johannesa Brahmsa, Stanisława Moniuszki, Władysława Szpilmana.
Wykonawcy: Agata Marcewicz-Szymańska (sopran), Tomasz Piluchowski (tenor), Joanna Okoń/Patrycja Szymańska (skrzypce), Robert Skiera (fortepian)
 
MUSICALOWA  GALA TEATRU  BROADWAY
16 I, godz. 17, sala widowiskowa OCK, bilet 25 zł
Zapraszamy na 2,5-godzinny program musicalowo-rewiowy w wykonaniu 25 artystów Teatru Broadway ze Szczecina.
Usłyszymy największe hity musicalowe i przeboje filmowe klasyki światowej z lat 20-tych, 40-tych, 60-tych i 80-tych: m.in fragmenty z musicali Cabaret, Moulin Rouge, Chicago, Hair, Grease, West Side Story oraz znane songi filmowe wykonywane niegdyś przez Franka Sinatrę, Lizę Minelli, Jamesa Browna, takie jak: My Way czy Deszczowa Piosenka, którą rozsławił Gene Kelly. Nie zabraknie również ponadczasowych utworów soulowych i przebojów muzyki popularnej. 
Reżyseria, inscenizacja, choreografia, kostiumy - Małgorzata Obłój
Nastroje we Dwoje - akcja finansowana z Budżetu Miasta Ostrołęki i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki
 
GERDA I KAJ
spektakl Teatru MER z Łodzi
17 I, godz. 12, sala widowiskowa OCK
bilet 5 zł dziecko, 10 zł dorosły
Ta klasyczna historia oparta na baśni Andersena „Królowa Śniegu” zostaje opowiedziana w nowy, dużo łagodniejszy i zdecydowanie bardziej dowcipny sposób. Jest to spektakl o niezwyciężonej sile miłości, wiary i poświęcenia. 
Spektakl grany w planie lalkowym i żywym, urozmaicony piosenkami, przeznaczony jest dla dzieci od 4 lat a trwa 50 minut.
Reżyseria: Zespół  
Występują: Ewa Gałat, Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński.
Godziny dla Rodziny - akcja finansowana ze środków Samorządu Miasta pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki
 
ORSZAK TRZECH KRÓLI
wystawa fotograficzna
22 I, godz. 18, hol OCK
Zapraszamy na wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej Orszak Trzech Króli 2016.
 
WIECZÓR W TEATRZE WIELKIM
spektakl literacko-muzyczny z cyklu Teatr Mazowiecki przedstawia
22 I, godz. 19, sala widowiskowa OCK
bilet 30 zł
Zapraszamy na spotkanie ze znakomitą, polską aktorką teatralną, filmową i wykładowcą Warszawskiej Akademii Teatralnej, Anną Seniuk.
Od razu po dyplomie została zaangażowana do Teatru Starego w Krakowie gdzie pracowała pod kierunkiem wybitnych reżyserów: Zygmunta Hübnera, Jerzego Jarockiego, Konrada Swinarskiego, Bogdana Hussakowskiego i Józefa Szajny. Od 1969 roku związana z teatrami warszawskimi: Ateneum, Powszechnym, Polskim, od 2003 roku pracuje w Teatrze Narodowym. Od początku swojej aktorskiej kariery występowała w filmie. Ogromną popularność przyniosła jej rola Magdy Karwowskiej w serialu „Czterdziestolatek” (1974). Na małym ekranie wykreowała ponad osiemdziesiąt ról. Od wielu lat związana jest z Teatrem Polskiego Radia. 
„Wieczór w Teatrze Wielkim” to poemat błyskotliwy i z dużym poczuciem humoru napisany przez Stanisława Balińskiego (1898-1984). To poetycka opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Stanisław Baliński, twórca blisko związany z grupą poetycką Skamander, opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. Ten spektakl jest ucztą dla fanów teatru i dla miłośników talentu aktorki.
Elementem wieczoru będzie spotkanie-rozmowa z publicznością, w trakcie którego aktorka opowie o swoich rolach teatralnych i filmowych.
Annie Seniuk w spektaklu towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu Magdaleny Małeckiej-Wippich (altówka).
 
OBYWATEL G.C.
29 I, godz. 18, Klub Oczko, wstęp wolny
Zapraszamy na koncert wokalistek ze Studia Piosenki: Katarzyny Nurczyk i Aleksandry Mieszały.
Wokalistkom towarzyszy zespół muzyczny pod kierunkiem Tadeusza Kowalewskiego: Rafał Grzyb - gitara, Dawid Bortnicki - perkusja, Emilia Cywińska - skrzypce, Konrad Wiktorski - gitara basowa, Tadeusz Kowalewski - piano
Światło, dźwięk: Mateusz Grzybowski

REKLAMA
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×