zdjecie 5254
2014-12-30T10:40:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Styczeń w OCK. Zobacz co przygotowało dla nas Ostrołęckie Centrum Kultury

REKLAMA
REKLAMA

Koncerty, spektakle i wiele innych wydarzeń kulturowych czeka na nas w styczniu 2015. Zobacz co przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury.

5 I (poniedziałek)
KOLĘDY POSPIESZALSKICH

na koncert zaprasza Prezydent Miasta
Pospieszalscy to jedna z najbardziej znanych muzycznych rodzin. Dwa pokolenia muzyków, raz do roku, około Bożego Narodzenia występują wspólnie, tworząc orkiestrę złożoną z 14 osób o tym samym nazwisku. Najpiękniejsze pastorałki i kolędy zabrzmią w autorskich opracowaniach, od wysmakowanych klasycznych wersji, przez folkowe klimaty, do żywiołowych jazzowych i rockowych aranżacji.
sala widowiskowa OCK, godz. 18.30,
wstęp - wejściówki (do odebrania w kasie Kina Jantar)

6 I (wtorek)
ORSZAK TRZECH KRÓLI

Orszak to inicjatywa ponad podziałami, skupiająca różne środowiska i osoby zaangażowane w działania społeczne, religijne i kulturalne. Każdy może wziąć w nim udział, a organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału rodziców z dziećmi. Hasło tegorocznego Orszaku to „Radość i pokój w rodzinie. Proszę. Dziękuję. Przepraszam”. Zapraszamy do wspólnego kolędowania i uczestnictwa w Orszaku. Orszak, za Gwiazdą Betlejemską, poprowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Przy trasie przemarszu dzieci i młodzież przedstawią scenki teatralne przygotowane przez szkoły i OCK. Oddamy pokłon Świętej Rodzinie (na tyłach hali), a po nim w hali będzie msza św. koncelebrowana przez JE Biskupa, Janusza Stepnowskiego. Po uroczystościach organizatorzy zapraszają na ciepły posiłek.
Trasa orszaku przebiegać będzie ulicami: Brata Z. Żebrowskiego, Steyera, 11 Listopada, Bogusławskiego, Kurpiowską, aż do hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia.
Honorowy patronat nad Orszakiem objęli: JE Ksiądz Biskup Łomżyński - Janusz Stepnowski i Prezydent Miasta Ostrołęki - Janusz Kotowski
Początek przy Kościele pw. Zbawiciela Świata, godz. 12.30

9 I (piątek)
BAL W OPERZE

spektakl teatralny
Po listopadowym sukcesie przedstawienia zapraszamy ponownie na spektakl wg Juliana Tuwima w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej w reżyserii Wojciecha Kraszewskiego. Występują: Iza Gąska, Ania Kamińska, Klaudia Kołodziejczyk, Julia Małkowska, Alicja Mirowska, Klaudia Witkoś, Ewa Wnuk oraz Piotr Puch.
Opracowanie muzyczne: Tadeusz Kowalewski.
Klub Oczko, godz. 18, wstęp wolny

11 I (niedziela)
GALA KOLĘDOWA

koncert
Ostrołęckie Chóry: Związku Nauczycielstwa Polskiego, PSM I st. Cantiamo, PSM II st., Ars Longa z ZS 5, Ostrołęcki Chór Kameralny zapraszają do wspólnego kolędowania.
Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu, godz. 16.45

14 I (środa)
RYMY I RYTMY

spotkania z muzyką
Dzieciom proponujemy zabawę. Wiersze polskich poetów i ilustracyjne utwory muzyczne pomogą nam znaleźć odpowiedzi na pytania: czy rymować można tylko słowa czy także i dźwięki? gdzie należy szukać rytmu? Podczas koncertu odwiedzimy również niezwykły ogród zoologiczny. Zwierzęcy bohaterowie znani z wierszy Jana Brzechwy i Ludwika Jerzego Kerna nie tylko będą ryczeć, syczeć i skrzeczeć, ale odezwą się także dźwiękami instrumentów. Przywołają w ten sposób inne stworzenia, straszne tylko na pozór, których jednak nie trzeba się bać. Usłyszymy kompozycje m.in.: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Feliksa Mendelssohna.
sala widowiskowa OCK, godz. 13.15, bilet 5 zł

15 I (czwartek)
Ostrołęcki Przegląd Twórczości Plastycznej

wernisaż wystawy
Po raz kolejny Galeria Ostrołęka organizuje spotkanie ze sztuką ostrołęckich twórców. Organizując to biennale zależy nam, by nie tracić kontaktu z artystami tworzącymi w naszym mieście. Są to osoby, dla których twórczość plastyczna jest czymś wyjątkowym, jest sposobem, czasami potrzebą wyrażania siebie. Przegląd to także okazja do konfrontacji własnej twórczości z pracami innych, coraz częściej także z twórczością absolwentów kierunków artystycznych wyższych uczelni.
Galeria Ostrołęka, godz. 19, wstęp wolny

16 I (piątek)
THE DUMPLINGS

piątkowy koncert w Strefie Muzy
Koncertem zespołu The DUMPLINGS rozpoczynamy cykl comiesięcznych koncertów skierowanych do młodzieży pod nazwą „Strefa Muzy”.
Chcemy, by zestaw artystów był trafiony, więc liczymy na Waszą pomoc w ich wyborze. Zapewniamy bezpieczeństwo i to, że imprezy będą stały na dobrym poziomie artystycznym i technicznym. Dzięki patronatowi Prezydenta Miasta i jego decyzji o finansowaniu, bilet na koncert w ramach akcji „Strefa Muzy” kosztuje tylko 15 zł.
Na dobry początek ferii zimowych wystąpi zespół, o którym media piszą: „fenomen internetowy, który przerodził się w największą sensację muzyczną w Polsce”, czyli Justyna Święs i Kuba Karaś tworzą muzykę elektroniczną bez kompleksów, za to z silnym pierwiastkiem autentycznych emocji. Poszukując swojego brzmienia zahaczają o eksperymenty rytmiczne, ale nie zapominają o harmonii na linii wokal – bity. Strefę Muzy rozpocznie występ ostrołęckiej wokalistki, Aleksandry Dźwigały.
Organizator - OCK - ogłasza konkurs na logo Strefy Muzy. Szczegóły na fb i stronie OCK.
Współorganizator: Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej.
Akcja finansowana z Budżetu Miasta i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki
hala im. A.Gołasia, godz. 19, bilet 15 zł (w kasie Kina od 9 stycznia, a w dniu koncertu, na hali od godz. 17)

16 I (piątek)
OSTROŁĘKA. PORTRET MIASTA

wernisaż wystawy
Wernisaż wystawy oraz promocja albumu fotograficznego pt. Ostrołęka. Portret miasta, którego wydawcami są: Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne i Ostrołęckie Centrum Kultury. Na pełny portret miasta składa się nie tylko klasyczny pejzaż miejski, ale również to, co ciekawego w tym mieście się dzieje –  imprezy kulturalne, sportowe...
Wystawę tę otwarto pod koniec listopada w mieście partnerskim Ostrołęki – Meppen.
Album wydano w ramach projektu współfinansowanego przez Miasto Ostrołęka wyłonionego w konkursie dla organizacji pozarządowych oraz dzięki wsparciu sponsora -
Zakładów Mięsnych PEKPOL Ostrołęka.
hol OCK, godz. 18, wstęp wolny

18 I (niedziela)
DZIADEK DO ORZECHÓW

spektakl taneczno-baletowy
Przedstawienie zimowe, w którym dziewczynka Klara dostaje pod choinką dziadka do łupania orzechów. W nocy w jej śnie ta zabawka i inne ożywają i tańczą. Będziemy mogli podziwiać słynny Taniec Śnieżynek z udziałem tancerzy zawodowych oraz dzieci ze szkoły tańca, Walkę Króla Myszy z elementami akrobatyki oraz zasmakować magii.
Całość uzupełniają barwne kostiumy i wzruszająca, ponadczasowa muzyka Piotra Czajkowskiego.
Reżyseria i choreografia: Anna Wujkowska
sala widowiskowa OCK, godz. 12; cena biletu: 5 zł - dziecko, 10 zł - dorosły
Godziny dla Rodziny - akcja  finansowana ze środków Samorządu Miasta, pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki

23 I (piątek)
BABCIU, JAKIE ZNASZ BAJKI?

program artystyczny
Z okazji święta Babci i Dziadka, słuchaczki Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszają na spektakl oparty na fragmentach bajek i wierszach dla dzieci.
Klub Oczko, godz. 18, wstęp wolny

24 I (sobota)
TERCET EGZOTYCZNY

w Nastrojach we Dwoje
Zespół stanowią: Izabella Skrybant - Dziewiątkowska, Katarzyna Dziewiątkowska, Anna Dziewiątkowska, Gaja Tyralska oraz dwaj muzycy: Włodzimierz Krakus - basista bluesowy i Janusz Konefał - gitarzysta jazzowy.
sala widowiskowa OCK, godz. 17, bilet 25 zł

25 I (niedziela)
BAJKA KOŁOWROTKA

spektakl Dziecięcego Teatru Amatorskiego
Zapraszamy na spektakl „Bajka kołowrotka” wg scenariusza Marii Schejbal, w reżyserii Wiolety Banach. Występują: Magdalena Dziełak, Daria Kowalska, Gabriela Laskowska, Daria Parzychowska, Maja Julia Rogińska, Aurelia Śpiewak, Igor Trykoszko, Martyna Tymińska, Klaudia Waliszka, Aleksandra Wójcik, Julia Wójcik, Zofia Zduniak. Światła: Mateusz Grzybowski.
Kostiumy: Irena Cholewińska
Scenografia: Grażyna Kulesik, Marek Suski
Klub Oczko, godz. 12, wstęp wolny

30 I (piątek)
PRZYPADKI I GAFY ZE STAREJ SZAFY

program satyryczny
Premiera programu opartego na tekstach niezapomnianej mistrzyni słowa, poetki i felietonistki, Stefanii Grodzieńskiej, w wykonaniu słuchaczek Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Program artystycznie przygotował Wojciech Kraszewski.
Klub Oczko, godz. 18, wstęp wolny

REKLAMA
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
dk19  20  21  22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×