2016-04-28T19:08:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Sukces młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa „Przerwa na sok” z I LO

REKLAMA
REKLAMA
2
0
0
Dziewięcioro uczniów z klasy II g I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo "PRODUKCIK 2016" i jest jednym z dwudziestu najlepszych miniprzedsiębiorstw w kraju.

Miniprzedsiębiorstwo „Przerwa na sok” będzie reprezentować nasze miasto podczas finału konkursu, który odbędzie się w dniach 2-3 czerwca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości a udział w nim daje wspólnikom miniprzedsiębiorstwa możliwość zweryfikowania swoich osiągnięć, doświadczeń i umiejętności podczas rywalizacji z kolegami i koleżankami z innych szkół. W pracach komisji konkursowych uczestniczą przedstawiciele świata biznesu, zatem jest to również okazja do poddania działalności miniprzedsiębiorstwa rzetelnej ocenie praktyków biznesu.

Uczniowie biorą udział w innowacyjnym programie edukacyjnym „Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo", którego celem jest przygotowanie młodzieży do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Program realizowany jest w ramach  przedmiotu uzupełniającego ekonomia w praktyce i polega na założeniu i prowadzeniu w szkole realnie działającej firmy.

„Przerwa na sok” zajmuje się produkcją i sprzedażą świeżo wyciskanych soków oraz smoothie z owoców i warzyw. Działalność miniprzedsiębiorstwa wzbudza duże zainteresowanie a produkty cieszą się dużą popularnością wśród uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Miniprzedsiębiorstwo co miesiąc wzbogaca swoją ofertę o nowy smak soku bądź smoothie, dzięki czemu ich menu nie jest nudne.

Miniprzedsiębiorstwo „Przerwa na sok” tworzą:
Izabela Załęska – dyrektor naczelny
Dagmara Mażewska – dyrektor naczelny
Anna Justowicz – dyrektor ds. finansowych
Klaudia Rybaczyk – dyrektor ds. finansowych
Szymon Kaczmarczyk – dyrektor ds. marketingu
oraz wspólnicy: Katarzyna Abramczyk, Amadeusz Godzina, Joanna Pyskło i Julita Mażewska. Opiekunem miniprzedsiębiorstwa jest Pani Magdalena Wójcik.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30