2016-11-16T14:50:22+01:00 eOstroleka.pl 10 0 2 5
Powiat ostrołecki,

Świąteczna Zbiórka Żywności po raz pierwszy odbędzie się też w Kadzidle

REKLAMA
zdjęcie archiwalne, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
1
1
0
Już w przyszłym tygodniu odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. W tym roku do udziału w akcji przyłącza się także Kadzidło. To kolejne miasto po Różanie i Ostrołęce, w których w ostatni listopadowy weekend zaroi się od wolontariuszy skupionych wokół stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne.

Świąteczna Zbiórka Żywności to ogólnopolska akcja, którą w Ostrołęce od początku koordynuje stowarzyszenie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ostatnim czasie w zbiórkę zaangażowali się mieszkańcy Różana, a w tym roku wolontariusze dyżurowali będą także w sklepach na terenie Kadzidła.

- W tym roku udało nam się nawiązać współpracę z wójtem Kadzidła, co zaowocowało utworzeniem w gminie sztabu organizacyjnego, którego członkowie podjęli się przygotowania akcji. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich potrzebujących rodzin z terenu gminy Kadzidło, bowiem dzięki tej akcji, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia otrzymają one paczki przygotowane z zebranych podczas zbiórki produktów żywnościowych – powiedział nam Jakub Frydryk prezes MIS.

Za organizację Świątecznej Zbiórki Żywności na terenie gminy Kadzidło odpowiadają: samorząd gminy z wójtem Dariuszem Łukaszewskim na czele oraz dyrektor i społeczność Publicznego Gimnazjum im. Gen. Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka".

- Bardzo się cieszę, że organizatorzy nas odnaleźli i zaufali. Nasze organizacyjne rozmowy przebiegły bardzo dobrze. Szybko doszliśmy do porozumienia. To bardzo przejrzysta akcja. Cała, zebrana żywności pozostaje w naszej gminie, trafia do naszych mieszkańców. To była istotna przesłanka, byśmy mogli się szczerze oraz intensywnie włączyć do tegorocznej zbiórki. Wierzę, że z tej pomocy skorzysta wiele rodzin, wielu naszych uczniów. Wszystko to ma również ważny element edukacyjny, nie boję się powiedzieć, że również duchowy. Wszyscy musimy budować na skale. Młodzi, którzy kiedyś nas we wszystkim zastąpią, także powinni sięgać po najlepsze wzorce. Miłosierdzie i miłość bliźniego na pewno do wzorców takich przynależą. Dziękuję wszystkim naszym partnerom za gorące serca – powiedział nam Dariusz Łukaszewski, wójt gminy Kadzidło.

Zbiórkę odbędzie się w dniach 25-26-27 listopada, w trzech kadzidlańskich sklepach, w Biedronce, Mili i Zielonym Markecie. Wszyscy wolontariusze będą nosić identyfikatory. W tej chwili trwa jeszcze nabór chętnych do pracy wolontariackiej. Zainteresowanie pomocą ze strony kadzidlańskiej młodzieży jest bardzo duże. Młodzi ludzie, gimnazjaliści, chcą pomagać, czują, że takie przedsięwzięcie to coś istotnego.

- Z powodów organizacyjnych musimy ograniczyć liczbę wolontariuszy do 24. Powstaną trzy ośmioosobowe zespoły, które skoncentrują się na trzech konkretnych sklepach. Ze sklepami prowadził rozmowy Grzegorz Gołaś, dobry duch całego przedsięwzięcia. To nasza pierwsza wspólna zbiórka. Cieszymy się, że odbędzie się w trzech dużych sklepach: Biedronce, Mili i Zielonym Markecie. Ruch przedświąteczny jest ogromny, sklepy obsługują znaczną większość mieszkańców Gminy Kadzidło. Przy okazji, dziękuję właścicielom za piękne włączenie się do Akcji – mówi wójt Łukaszewski.

Cała zebrana na terenie Kadzidła żywność trafi do tymczasowego magazynu zlokalizowanego w Centrum Kultury Kurpiowskiej. Pracownicy tej instytucji, biblioteki, gimnazjalni nauczyciele i pracownicy również chętnie włączą się do pracy. Jak przyznają koordynatorzy zbiórki, to najbliższe miejsce, właściwie położone w centrum całej akcji, co zapewni wygodę logistyczną i sprawną dystrybucję zebranej żywności.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3