eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Świąteczny kiermasz „Motylków” w Galerii Bursztynowej – magia rękodzieła i wielkie serca [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9753
zdjecie 9753
fot. WTZ Motylkifot. WTZ Motylki
REKLAMA
zdjecie 9753

W środę, 9 kwietnia, pasaż główny Galerii Bursztynowej w Ostrołęce zamienił się w prawdziwą oazę świątecznego klimatu. Wszystko za sprawą wyjątkowego kiermaszu ozdób wielkanocnych przygotowanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Motylki”.

WTZ „Motylki” to placówka prowadzona przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych (OSON) – organizację, która od lat aktywnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami, mając swoją siedzibę właśnie w Ostrołęce. Jednym z ważnych elementów codziennej terapii zajęciowej są prace rękodzielnicze, w tym wyjątkowe ozdoby okolicznościowe, które mieszkańcy regionu mogą podziwiać (i kupić) podczas okresowych kiermaszów.

Środowy kiermasz po raz kolejny potwierdził, jak ogromną popularnością cieszy się twórczość „Motylków”. Stoisko przyciągało tłumy – chętni ustawiali się w długiej kolejce, by zdobyć piękne, ręcznie wykonane dekoracje i kartki z życzeniami. Każdy produkt zachwycał oryginalnością, precyzją wykonania i świątecznym urokiem. Nic więc dziwnego, że ozdoby znikały z półek w mgnieniu oka.

Cały dochód z kiermaszu „Motylki” przeznaczają na swój letni wyjazd integracyjny. Dzięki zaangażowaniu, kreatywności i wielkim sercom uczestników oraz hojności mieszkańców, te wakacje z pewnością będą pełne niezapomnianych wrażeń.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17 dk18 dk19 dk20
 21  22  23 dk24 dk25 dk26 dk27
 28 dk29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×