2016-11-28T11:23:14+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych także w ZUS

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1

Wiele instytucji publicznych postanowiło włączyć się w obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych. Także płocki oddział ZUS zaprasza 2 grudnia na specjalne prelekcje, porady oraz kiermasz.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych włącza się w organizację Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Zapraszamy wszystkich, szczególnie osoby niepełnosprawne, do wzięcia udziału w specjalnym dniu otwartym płockiego ZUS. 2 grudnia przybyli goście mogą liczyć na ofertę, która nie zdarza się codziennie.

Na sali obsługi klientów przy al. marsz. Józefa Piłsudskiego 2 będą na nas czekać m.in. eksperci - nie tylko z ZUS, ale także Działu Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Urzędu Pracy i Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Rzecznika Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Płocka. Będą oni odpowiadać na wszystkie pytania służąc poradami i ważnymi informacjami. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej i zapytać o swoje sprawy bez uciążliwego przemieszczania się od urzędu do urzędu. 2 grudnia zapraszamy także na prelekcję poruszającą zagadnienie życia codziennego osób niepełnosprawnych oraz wyzwań, które przed nimi stoją.

Wszystkim, którzy będą zainteresowani umożliwieniem sobie załatwiania spraw w ZUS wygodnie i bez wychodzenia z domu założymy również konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Tego dnia wszyscy goście i klienci ZUS mogą również wziąć udział w bożonarodzeniowym kiermaszu, który wystawią Warsztaty Terapii Zajęciowej dla Osób Niewidomych i Niedowidzących. Kupując wykonane przez nich przedmioty pomagamy zebrać środki finansowe na dalszą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Zastanawiając się nad wyborem właściwego prezentu gwiazdkowego dla naszych bliskich pamiętajmy o tym, że nawet drobny podarunek z pewnością sprawi obdarowanym większą radość, jeżeli zostanie zakupiony w tak szczytnym celu.

Jak co roku ZUS wspólnie z PFRON przygotował także nowe wydanie poradnika dla osób niepełnosprawnych, którego egzemplarze zostaną rozdane uczestnikom dnia otwartego. Te kompendium informacji m.in. o wsparciu, które mogą uzyskać osoby niepełnosprawne, od lat cieszy się dużą popularnością. Cieszymy się, że tym razem udało się stworzyć go w jeszcze bardziej atrakcyjnej i przystępnej formie.

Więcej informacji o harmonogramie Dnia Osób Niepełnosprawnych w ZUS można uzyskać pod nr tel. 24 262-52-71 wew. 21-03.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×