2016-11-11T15:35:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Święto Niepodległości w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
Katarzyna Kamińska, wiceprezes Energa Elektrownie Ostrołęka / fot. eOstroleka.plKatarzyna Kamińska, wiceprezes Energa Elektrownie Ostrołęka / fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
50
5
2

11 listopada w całym kraju trwają uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. Przedstawiciele ostrołęckiego samorządu wzięli udział w uroczystej sesji Rady Miasta. Była to okazja nie tylko do manifestowania patriotyzmu, ale i do uhonorowania osób zasłużonych dla miasta.

Ostrołęckie uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod obeliskiem poświęconym kolejarzom na osiedlu Stacja. Następnie uczestnicy uroczystości przenieśli się do Ostrołęckiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się nadzwyczajna uroczysta sesja Rady Miasta. Padły na niej ważne słowa.

- Spotykamy się by uczcić 11 listopada w sposób radosny, bo jest to bardzo radosne święto. Dziś już nikt nie zabroni nam rozmawiać w języku polskim ani prezentować dumę z naszych narodowych symboli. Współczesny patriotyzm to nie przelewanie krwi za Polskę, ale troska o małą ojczyznę, poszanowanie dla wolności i dla życia, to szanowanie wspólnego dobra - powiedział przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski.

Jedną z części uroczystej sesji Rady Miasta było wręczenie honorowych odznak za zasługi dla miasta Ostrołęki. Otrzymali je: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrołęce, Energa Elektrownie Ostrołęka, kpt. Franciszek Chrostowski oraz Józef Głażewski.

- Ta prestiżowa odznaka cieszy, ale i zobowiązuje. Oprócz podstawowej działalności, staramy się w sposób pozytywny oddziaływać na sferę gospodarczą i społeczną najbliższego otoczenia, współpracując z samorządem i innymi podmiotami. W imieniu pracowników i zarządu serdecznie dziękuję, angażowanie się w życie publiczne niesie wiele satysfakcji i daje wiele radości. Tu żyjemy, mieszkamy, pracujemy. Do tutejszych szkół i przedszkoli uczęszczają nasze dzieci. Po prostu: Ostrołęka to nasze miasto - powiedziała Katarzyna Kamińska, wiceprezes Energa Elektrownie Ostrołęka.Specjalne nagrody od Stowarzyszenia Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich otrzymali przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski oraz prezydent Janusz Kotowski. Nagrodzona została ich pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Zasławia na odsłonięcie obelisku poświęconemu ułanom. Sesję zakończył występ słowno-muzyczny w wykonaniu ostrołęckiego chóru Cantilena.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×