2018-07-24T09:50:34+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Święto policji w Makowie Mazowieckim [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KPP w Makowie Mazowieckim
REKLAMA
1
0
1

W piątek funkcjonariusze makowskiej policji obchodzili Święto Policji. Z tej okazji odbył się uroczysty apel na placu przed budynkiem poprzedzony uroczystą Mszą Świętą.

Funkcjonariusze i pracownicy makowskiej policji 20 lipca obchodzili swoje święto. Uroczysty apel poprzedziła msza św. koncelebrowana przez księdza kapelana Krzysztofa Biernata.

Z okazji Święta Policji na placu przed makowską komendą komendant powiatowy policji w Makowie Maz.  insp. Marzena Zakrzewska  wręczyła funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla policjantów i pracowników makowskiej komendy.

Nominacje na wyższe stopnie otrzymało 20 funkcjonariuszy makowskiej policji. Awanse w korpusie młodszych oficerów otrzymał 1 funkcjonariusz, w korpusie aspirantów 11 funkcjonariuszy i w korpusie podoficerów - 8 funkcjonariuszy. Z okazji Święta Policji wyróżnienia otrzymało 3 funkcjonariuszy. Komendant insp. Marzena Zakrzewska wyróżniła również pracowników cywilnych makowskiej komendy w postaci krótkoterminowych urlopów wypoczynkowych. Jeden z pracowników komendy otrzymał również nagrodę pieniężną.

W uroczystościach, wzięli udział  przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, byli komendanci makowskiej jednostki oraz rodziny wyróżnionych funkcjonariuszy.

W tym dniu insp. Marzena Zakrzewska w imieniu wszystkich policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim podziękowała ks. kapelanowi za dotychczasowe duchowe wsparcie, za obecność w policyjnym życiu i życzyła wszelkiej pomyślności w nowej parafii.

Szefowa makowskiej policji w swoim wystąpieniu podkreśliła, że zawód policjanta jest trudny, a służba w policji nie należy do łatwych, jest pełna niespodziewanych sytuacji, podejmowania decyzji od których często zależy życie i zdrowie ludzi. Szczególne podziękowania skierowała w stronę przedstawicieli samorządu terytorialnego, za dotychczasową współpracę, wsparcie rzeczowe i finansowe. Komendant słowa podziękowania skierowała do przedstawicieli prokuratury, straży pożarnej, służby więziennej, służby zdrowia za codzienne i bardzo ważne współdziałanie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×