2014-07-18T18:51:11+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Święto policji: wojewódzkie obchody w Płocku

REKLAMA
Na zdjęciu m.in. Bartłomiej Sienkiewicz, Minister Spraw Wewnętrznych; wojewoda Jacek Kozłowski; prezydent Płocka Andrzej Nowakowski; Wojciech Olbryś, zastępca Komendanta Głównego Policji oraz Cezary P
REKLAMA
Wręczenie odznaczeń i awansów służbowych, uroczysty apel oraz otwarcie nowej komendy dla płockich mundurowych to główne punkty wojewódzkich obchodów święta policji. W uroczystościach udział wziął Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Święto policji garnizonu mazowieckiego policji rozpoczęła msza święta, po której nastąpił przemarsz pododdziałów wraz z orkiestrą reprezentacyjną do nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Na placu odbył się uroczysty apel, w trakcie którego zostali odznaczeni wyróżniający się funkcjonariusze oraz pracownicy. Srebrny Medal za Zasługi dla Policji otrzymał również Krzysztof Dąbrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Fotogaleria z wydarzenia dostępna na profilu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na Facebooku.

Następnie uroczyście otwarto nową komendę. Budynek składa się z dwóch obiektów: biurowo-administracyjnego oraz szkolno-gospodarczego. Policjanci będą mieć do dyspozycji nowoczesną strzelnicę, salę ćwiczeń, siłownię i saunę. Na miejscu zlokalizowano również stację paliw i kontroli pojazdów na potrzeby komendy. Wartość całej inwestycji to blisko 52 mln zł. W jednostce będzie pracować 516 funkcjonariuszy oraz 94 pracowników policji.

Po zakończeniu części oficjalnej zaplanowano atrakcje dla mieszkańców w ramach festynu rodzinnego. Można było z bliska zobaczyć policyjny sprzęt, a także skorzystać z mobilnych strzelnic, symulatorów dachowania oraz pojeździć na skuterze. Nie zabrakło licznych zabaw i konkursów. Zainteresowani mogli zapoznać się z warunkami wstąpienia do służby w Policji oraz z licznymi programami prewencyjnymi.

W tym roku wypada 95. rocznica powstania polskiej Policji. W garnizonie mazowieckim (obejmującym 28 powiatów) służbę pełni 5,5 tys. policjantów i pracuje około tysiąca pracowników cywilnych. W województwie mazowieckim działają dwa garnizony policji: stołeczny (obejmujący Warszawę i powiaty: nowodworski, warszawski – zachodni, grodziski, pruszkowski, piaseczyński, otwocki, miński, wołomiński i legionowski) oraz mazowiecki (pozostała część regionu) – z siedzibą w Radomiu.
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1