zdjecie 5794
zdjecie 5794
2014-07-18T18:51:11+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Święto policji: wojewódzkie obchody w Płocku

REKLAMA
Na zdjęciu m.in. Bartłomiej Sienkiewicz, Minister Spraw Wewnętrznych; wojewoda Jacek Kozłowski; prezydent Płocka Andrzej Nowakowski; Wojciech Olbryś, zastępca Komendanta Głównego Policji oraz Cezary PNa zdjęciu m.in. Bartłomiej Sienkiewicz, Minister Spraw Wewnętrznych; wojewoda Jacek Kozłowski; prezydent Płocka Andrzej Nowakowski; Wojciech Olbryś, zastępca Komendanta Głównego Policji oraz Cezary P
REKLAMA

Wręczenie odznaczeń i awansów służbowych, uroczysty apel oraz otwarcie nowej komendy dla płockich mundurowych to główne punkty wojewódzkich obchodów święta policji. W uroczystościach udział wziął Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Święto policji garnizonu mazowieckiego policji rozpoczęła msza święta, po której nastąpił przemarsz pododdziałów wraz z orkiestrą reprezentacyjną do nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Na placu odbył się uroczysty apel, w trakcie którego zostali odznaczeni wyróżniający się funkcjonariusze oraz pracownicy. Srebrny Medal za Zasługi dla Policji otrzymał również Krzysztof Dąbrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Fotogaleria z wydarzenia dostępna na profilu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na Facebooku.

Następnie uroczyście otwarto nową komendę. Budynek składa się z dwóch obiektów: biurowo-administracyjnego oraz szkolno-gospodarczego. Policjanci będą mieć do dyspozycji nowoczesną strzelnicę, salę ćwiczeń, siłownię i saunę. Na miejscu zlokalizowano również stację paliw i kontroli pojazdów na potrzeby komendy. Wartość całej inwestycji to blisko 52 mln zł. W jednostce będzie pracować 516 funkcjonariuszy oraz 94 pracowników policji.

Po zakończeniu części oficjalnej zaplanowano atrakcje dla mieszkańców w ramach festynu rodzinnego. Można było z bliska zobaczyć policyjny sprzęt, a także skorzystać z mobilnych strzelnic, symulatorów dachowania oraz pojeździć na skuterze. Nie zabrakło licznych zabaw i konkursów. Zainteresowani mogli zapoznać się z warunkami wstąpienia do służby w Policji oraz z licznymi programami prewencyjnymi.

W tym roku wypada 95. rocznica powstania polskiej Policji. W garnizonie mazowieckim (obejmującym 28 powiatów) służbę pełni 5,5 tys. policjantów i pracuje około tysiąca pracowników cywilnych. W województwie mazowieckim działają dwa garnizony policji: stołeczny (obejmujący Warszawę i powiaty: nowodworski, warszawski – zachodni, grodziski, pruszkowski, piaseczyński, otwocki, miński, wołomiński i legionowski) oraz mazowiecki (pozostała część regionu) – z siedzibą w Radomiu.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×