Święto Polskiej Niezapominajki w Warmiaku [ZDJĘCIA]
fot. UG w ŁysychPodstawowym celem tego święta jest promowanie walorów przyrody, przypomnienie o potrzebie ochrony środowiska i zachowania różnorodności biologicznej Polski. Dlatego też w kolejnych latach brali w nim udział pszczelarze, szkółkarze, leśnicy, rolnicy ekologiczni, a także Lasy Państwowe.
Uroczystość w Warmiaku została poświęcona jeżom, zwierzętom najczęściej przedstawianym z jabłkiem na grzbiecie, choć jabłek nie jedzą zupełnie - żywią się zwykle owadami, rzadziej dżdżownicami, jajami ptaków, małymi ssakami i płazami.
Imprezę otworzył Dyrektor Szkół w Warmiaku Jerzy Waszkiewicz, witając przybyłych gości, a byli to: Magdalena Cwalińska Dyrektor Zespołu Szkół SIGiE, Ks. Roman Ziemak - Proboszcz Parafii Zalas, Ks. Artur Ryszewski - Wikariusz Parafii Zalas, Stanisław Lipka - Radny Powiatu Ostrołęckiego, Martyna Lewandowska - Gross z Danielem Gross oraz Paweł Wysmułek - przedstawiciel Nadleśnictwa Myszyniec oraz Koła Łowieckiego "Jedność", Alina Sadłowska - Dyr. Oddziału Banku PKO BP w Kadzidle, Grzegorz Jarząbek - twórca, Joanna Kowalczyk - przedstawicielka Poczty Polskiej, sołtysi: Anna Kręciewska, Jadwiga Pisowłocka i Marek Bałdyga, rodzice, opiekunowie i uczniowie z zaproszonych okolicznych szkół.
Kolejnym punktem był program artystyczny, zaprezentowany przez uczniów szkół w Warmiaku, nawiązujący tematyką do jeża. Były to piosenki, opowiastki i anegdoty, a także sprostowanie mitów z nim związanych. Po wręczeniu nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Jeż - zwierzę uzbrojone, lecz pokojowe” uczniowie rozeszli się do sal, w których prelegenci przygotowali prezentacje związane z jeżem, przyrodą ogólnie, oraz kulturą ludową. Końcowym punktem programu był poczęstunek i ognisko z kiełbaskami.
Wyniki konkursu plastycznego:
Kategoria klas 0-III:
I miejsce - Justyna Pawłowska, SP Białusny Lasek, kl. III,
II miejsce - Nikola Oliwia Mróz, SP Szafranki, kl. I,
II miejsce - Mateusz Malon, SP SIGiE Czarnotrzew,
Wyróżnienia:
Natalia Siok, SP Krysiaki, kl. I,
Wojciech Kręciewski, SP SIGiE Warmiak, kl I,
Nadia Trzcińska, SP Wejdo,
Andżelika Bałdyga - ZS Czarnia.
Kategoria klas IV - VI:
I miejsce - Szymon Bałdyga, SP SIGiE Pupkowizna, kl. VI,
II miejsce - Alicja Szmigiel, SP Łączki, kl. VI,
III miejsce - Angelika Drózd, SP SIGiE Pełty, kl. VI.
Wyróżnienia:
Patrycja Krzynówek, SP Serafin, kl. IV,
Aleksandra Ruszczyk, SP SIGiE Zdunek, kl. V,
Dagmara Ścięgaj, SP SIGiE Rżaniec, kl. VI.
Kategoria klas gimnazjalnych:
I miejsce - Małgorzata Jarząbek, ZS Zalas, kl. I,
II miejsce - Urszula Pisowłocka, Publiczne Gimnazjum SIGiE Warmiak, kl. III,
III miejsce - Piotr Michał Świerszcz, Publiczne Gimnazjum Łyse, kl. II.
Wyróżnienie:
Jarosław Kaczmarczyk, ZS Zalas, kl. II.



Zobacz również
XXI sesja Rady Gminy Łyse i absolutorium dla wójta za wykonanie budżetu [ZDJĘCIA]
Integracja kół gospodyń wiejskich z gminy Łyse [ZDJĘCIA]
Akcja „Dbam o oddech” podsumowana [ZDJĘCIA]
Będzie wniosek starosty ostrołęckiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
Znamy zwycięzców konkursu recytatorskiego „Kurpie Zielone w literaturze” [ZDJĘCIA]
Mała Olimpiada Matematyczna w Kadzidle po raz dziewiętnasty [ZDJĘCIA]
"Mistrz Ortografii" w Szkole Podstawowej Nr 2 [ZDJĘCIA]
III edycja Ostrołęckich Dni Muzyki Organowej [PROGRAM]
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 | 26 |
27 | 28 | 29 |
30 |





2
3
10
26