2019-01-04T17:37:53+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Sylwester miejski: Kto odpowiada za imprezę? Prezydent rozwiewa wątpliwości

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 7409
11
6
35

Radny Janusz Kotowski poprosił prezydenta Łukasza Kulika o wskazanie, kto będzie odpowiedzialny finansowo za szkody, jakie mogły powstać w trakcie miejskiej zabawy sylwestrowej na stadionie przy ul. Witosa - chodzi głównie o płytę główną obiektu. Łukasz Kulik wskazuje, że organizatorem Sylwestra było OCK.

Sylwester miejski po raz pierwszy odbył się na płycie głównej stadionu przy ul. Witosa w Ostrołęce. Miejsce organizacji tej imprezy wzbudziło wiele kontrowersji. Środowiska sportowe protestowały, przestrzegając przed zdewastowaniem murawy na stadionie. Swoje obawy zgłaszał także dyrektor MZOS-TiIT Robert Juchniewicz. Mimo tego, impreza odbyła się na płycie głównej stadionu.  To, jak wyglądała murawa pierwszego dnia nowego roku, pokazywaliśmy w naszym serwisie.

Radny Janusz Kotowski jeszcze przed Sylwestrem pytał, czy jest rozważana inna lokalizacja miejskiej zabawy, niż płyta główna stadionu miejskiego.

- Były rozważane różne lokalizacje organizacji miejskiego Sylwestra. Ostatecznie jednak została podjęta decyzja o przeprowadzeniu imprezy na płycie głównej. Takie umiejscowienie pozytywnie wpłynie na prestiż wydarzenia, pozwalające jednocześnie uczestnikom bawić się w przyjaznym otoczeniu - odpowiedział mu prezydent Łukasz Kulik.

Kotowski zapytał również, kto zapłaci za ewentualne zniszczenia na murawie stadionu. Tu Łukasz Kulik nie pozostawił żadnych wątpliwości.

- Głównym organizatorem Sylwestra jest Ostrołęckie Centrum Kultury, które zawarło stosowne umowy z gospodarzem tego wydarzenia, czyli Miejskim Zarządem Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej. Ostrołęckie Centrum Kultury ponosi odpowiedzialność za organizację imprezy, w tym wynikłe w jej trakcie szkody - wyjaśnił.

Nie wiadomo jeszcze jakie koszty będą poniesione w związku z Sylwestrem.

- Na szczęście dewastacje płyty boiska po miejskiej imprezie sylwestrowej, dzięki staraniom m.in. firmy przygotowującej infrastrukturę sceniczną, nie są tak wielkie, jak się spodziewaliśmy. Dopisała też pogoda. Nie ma zatem konieczności wymiany trawy. Nie mniej jednak szkody na murawie są znaczne. To oznacza wykonanie wiosną dodatkowych specjalistycznych zabiegów agrotechnicznych oraz cząstkową wymianę darni. Będą koszty, ale na szczęście nie takie jak przy wymianie murawy - przyznał Robert Juchniewicz, dyrektor MZOS-TiIT.

Podczas miejskiej imprezy sylwestrowej wystąpili Adam Wołosz, Piotr Grzyb, Jacek Gwiazda i Power Boy.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Anna - Kurpiowska Panna, 18:00 04-01-2019,   55%
Dobry wieczór!

Mili Państwo!  Wyrażałam swoje opinie nt. miejskiego Sylwestra na stadionie, kilka dni temu, nie będę więc się powtarzała. Teraz zreasumuję swoje wrażenia w krótkich, żołnierskich słowach: moim zdaniem, lokalni wykonawcy sprostali stawianym im wymaganiom. Cześć i chwała im za to! Pomysł z płytą główną boiska też moim zdaniem wypalił - kto chciał - bawił się na murawie, kto chciał -  obserwował scenę i pląsał na wcale obszernych trybunach stadionu. (Nawet podchmielonych, odurzonych  wyrostków było jakby mniej?). Lasery kosztem fajerwerków? - Dobry pomysł: byłam pod wrażeniem.  Koszty? Dewastacje? Straty? Przy imprezach takiego typu, zawsze trzeba liczyć się ze stratami - to nieuniknione. Trzeba tylko starać się zminimalizować je do minimum.

Chciałbym, aby w tym roku, Sylwester, po wyciągnięciu wniosków z pewnych błędów, niedociągnięć i wypaczeń,  odbył również się na stadionie. (Nad "życzeniami" p. wiceprezydenta i absencją p. prezydenta, po chrześcijańsku, miłosiernie, spuszczę kurtynę milczenia)...

Pozdrawiam cieplutko... Życzę miłego popołudnia...
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 18:04 04-01-2019,   52%
@~Anna - Kurpiowska Panna "Zminimalizować je do minimum" - przepraszam - pośpiech.  Niech będzie "ograniczyć je do absolutnego minimum"...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~minimalna krajowa, 18:25 04-01-2019,   47%
@~Anna - Kurpiowska Panna A może z nagród rozdanym przez pana Kotowskiego?
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 18:35 04-01-2019,   60%
@~minimalna krajowa Dobry wieczór!

Jeżeli "pijesz" do mnie, to nic z tego - swoje nagrody, premie, talony, dodatkowe gratyfikacje, już dawno wydałam na liczne przyjemności...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~JustynaS., 21:21 04-01-2019,   63%
@~minimalna krajowa Co pitolisz  kodziarko   blezdy i oczerniasz    .  Czy ktos przekazal Ci ze masz jedno czwarto kory mozgowej w normie a reszta   wypchana szambem az smierdzisz na caly internet  
odpowiedz   •   oceń :  
~Carlo, 18:11 04-01-2019,   58%
Odda Kotowski reklamówkę i będą pokryte straty jakie poniósł stadion
odpowiedz   •   oceń :  
~Coach, 18:19 04-01-2019,   68%
No i macie wszyscy jasność, oczywiście wiceprezydent Kleczkowski nie ma z odpowiedzialnością za ewentualne zniszczenia nic wspólnego:)Tak się robi imprezy:) Dyrektor Juchniewicz świetnie wyczuł temat
i zawczasu jasno postawił sprawę.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:14 05-01-2019,   59%
@~Coach No to dyrektora OCK pociągnąć do odpowiedzialności!
A miało być tak fajnie, bez nakazów, bez cenzury, a wyszło jak zwykle: kowal zawinił, cygana powiesili.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:23 04-01-2019,   41%
To już chore się robi!nigdy więcej pis
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:34 04-01-2019,   66%
Pan Kleczkowsku z Kulikiem nie są z PiSu:))
odpowiedz   •   oceń :  
~buhaha, 22:18 04-01-2019,   40%
a nie wygląda
odpowiedz   •   oceń :  
~Kolega łonucy, 18:42 04-01-2019,   74%
Jakaś bzdura. Wiedząc o tym, ze straty mogą powstać wybiera się opcję bez strat,a takie opcje były. Poroniony pomysł. I nie jest istotne, czy to OCK, czy inny miejski podmiot. Płaci MIASTO.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 19:19 04-01-2019,   47%
@~Kolega łonucy Dobry wieczór, łachu rebely-łachu!

Myślałam, że się obraziłeś na mnie. Dwno nie dałeś tutaj głosu.
Przepraszam, łachu rebely-łachu, ale PiSzesz bzdury, jak mało który. Przy widowiskach w których uczestniczy kilkaset czy kilka tysięcy ludzi, nie da się uniknąć strat - to jest niemożliwe fizycznie. Straty mniejsze czy większe muszą być.
Poza tym, trzeba przekalkulować straty i zyski w opcji "małe straty" = słaba impreza,  "większe straty" = udana impreza,  i wybrać tzw. złoty środek... (Nie raz, szanowny łachu, warto trochę stracić funduszy, (lub wartości materialnych), aby znacznie zyskać na prestiżu, zadowoleniu gości itp.

Pozdrawiam... Trzymiej się cielusio...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:18 04-01-2019,   67%
@~Anna - Kurpiowska Panna No tak wiadomo ,Anka Pisanka vel Wojciech już po drugiej stronie barykady ,jak chorągiewka.Ciekawe czy poniesie konsekwencje swoich przemian.Moglby ,bo zdrajców nie znoszę .Sylwester oczywiście mógł odbyć się owszem na stadionie ,ale na bocznej płycie !Raptem 50 metrów dalej ,a taka lokalizacja na pewno mieszkancom nie przeszkadzała by i nie było by obaw przed dewastacją.Tyle imprez odbywało się obok płyty głównej i było Ok
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 21:31 04-01-2019,   39%
Dobry wieczór!

Poza tym, iż pomyliłeś się co do vel Wojciecha, (nie jestem "vel Wojciech"), wszystko się zgadza, co naPiSałeś.

Pozdrawiam... Życzę dobrej nocy i smacznych, spokojnych, kolorowych snów...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:22 05-01-2019,   75%
@~Kolega łonucy Płaci miasto pieniędzmi zwykłych mieszkańców. To tak gwoli ścisłości.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:45 04-01-2019,   35%
Nie płaczcie nad murawą ale nad pilkarzami, którzy grają jak nogi stolowe
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:46 04-01-2019,   74%
Płaczcie nad głupotą i uporem wice-włodarza. Mógł na boisku bocznym, ale się uparł, bo tak chciał i co mu zrobicie? Wprawdzie mieszkańcy go nie wybrali, tylko prezio "namaścił", ale jakie to ma znaczenie?
odpowiedz   •   oceń :  
~G, 22:19 04-01-2019,   66%
Najsłabszy sylwester od lat - gratulacje dla nowej władzy
odpowiedz   •   oceń :  
~Początkujący ogrodnik, 22:26 04-01-2019,   60%
Tylko kupie sadzonki w ogrodniczymbu kuliczka i ide zasiać ziemniaczorów na tym kartoflisku
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:36 04-01-2019,   23%
Do G,ciekawiej było pod galerią,po kolana w błocie..
odpowiedz   •   oceń :  
~Zawsze za, 02:48 05-01-2019,   45%
Niewierze poprostu. Pan Prezydent stwierdził że tak naprawdę to winę ponosi Pan dyrektor Mzosiltu bo podpisał umowę z dyrektorem Ock na organizacje sylwestra a wiec obaj do odstrzału. Tylko ten pierwszy dyrektor sprytna sztuka przywdział tarcze w postaci apelu do jaśniepanujacego Pana Vice prezydenta i chwała mu za to. Reasumując tylko opacznosc boska ze po pijaku nikt nie spadł z trybun i się nie zabił. Jestem za sylwkiem na glownejcplycie stadionu i za wymianą nawierzchni jeśli będzie taka potrzeba.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:57 05-01-2019,   65%
a to Kulik ma sklep ogrodniczy i jeszcze największą z możliwych pensje prezydencką ?Ten to się potrafi ustawić .Kasy ma jak lodu
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:19 05-01-2019,   82%
Ten co mu się przyssał jak glonojad do akwarium, ma też niezłą kasę. Kiedyś prezio się obudzi z ręką w nocniku.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 13:42 05-01-2019,   62%
Pierdzielenie! Za imprezę odpowiada KlekOOOOOT
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec O-ki, 14:15 05-01-2019,   49%
Jak ten mierny katecheta śmie zadawać tego typu pytania. Sam pozostawił "BAGNO" w finansach miasta (tylko na remont mostu brak 6 mln PLN; bezprawne podjęcie uchwały w dniu 14 listopada (na szczęście uchylonej przez RIO); zmiana regulaminu organizacyjnego UM w ostatnim dniu urzędowania awansująca ROSOMAKA na dyrektora wydziału itp. itd.
Powinien się wynieść wogóle z naszego miasta razem z rumianym i resztą PISdzielców i czarnosukiennymi.
Odnośnie Sylwestra - decyzja słuszna, ten dyrektór-asekurant MZOS-TiT jak najszybciej do wymiany.
odpowiedz   •   oceń :  
~Odpowiedź, 16:40 05-01-2019,   59%
@~mieszkaniec O-ki Bo jest przedstawicielem mieszkańców tego Miasta i Państwa
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:49 05-01-2019,   65%
@~mieszkaniec O-ki Nieradiomaryjny ogrodnik nie lepszy!Kotowski po 12 latach władzy (całkiem znośnej )być może trochę „zaszalał „ na koniec .Tez nie popieram i nie mogę zrozumieć szczególnie jego ostatniej decyzji.Ale co tam,może musiał ...Natomiast ogrodnik już od samego początku daje czadu i to ostro!Proba (na szczęście nie skuteczna ,bo większość radnych nie przegłosowała tego projektu uchwały )poniesienia podatków lokalnych ,obsadzanie swoich wszędzie gdzie tylko się da ,podejrzenia obsadzania ludzi z wyrokami ,otaczanie się ludźmi -doradcami o podejrzanej przeszłości ...,organizowanie ustawek pod publikę oczerniających jednych ,a dajace poczucie nastania „wybawiciela narodu ze złych rządów”...i wiele wiele innych baaaardzo ciekawych historii ,o których „zwykłym slabomyślącym ,a łykajacym bajki „ się nie śniło ...Kłamstwo ma krótkie nogi ...
odpowiedz   •   oceń :  
~Wyborca z Centrum, 20:57 05-01-2019,   45%
Tylko Jakub Frydryk i klub Bezpartyjne miasto może ocalić to miasto przed totalną zagładą
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:08 05-01-2019,   70%
@~Wyborca z Centrum Tak samo jak kulikow. To rzekome bezpartyjne  miasto zaczyna bokiem nam wychodzić. bezpartyjne to=lewackie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:15 05-01-2019,   72%
@~Wyborca z Centrum kleicie się do kuliga a udajecie bezpartyjnych , chłopcy krecicie swoje lody
odpowiedz   •   oceń :  
~Wyborca Frydryka, 21:15 05-01-2019,   75%
p.Frydryk powinien być w ostrej opozycji do towarzysza prezydenta.Tylko wtedy ma realne szanse za 5lat.Jakoś nie słyszę jego głosu o bieżących wydarzeniach.Smutne.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:23 05-01-2019,   75%
@~Wyborca Frydryka Ostrołękę spotkało zło najgorsze z możliwych .Popielarz czy Frydryk to jeszcze byłoby „pól biedy „,zobaczycie za niedługo w jakiej Ostrołęce się obudzicie ! Część osób oczywiście zadowolona będzie -ci z partyjnego najbliższego towarzystwa ,inni będą sobie w brodę pluc i to szybciej niż się niektórym wydaje
odpowiedz   •   oceń :  
~Emerytka, 13:30 06-01-2019,   75%
Panie nieprezydencie Kotowski ja na pana miejscu bym milczała . Wstydu pan nie ma?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:15 06-01-2019,   67%
Że będą podgrzewać atmosferę i opowiadać głupoty, tego się spodziewałem. Nie przewidywałem tylko, że robić to będzie były prezydent. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów.  Nie trzeba wymieniać trawy ,,punktowo,,. To tylko polityka nędznie uprawiana.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
zdjecie 7409