zdjecie 2252
2019-01-04T17:37:53+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Sylwester miejski: Kto odpowiada za imprezę? Prezydent rozwiewa wątpliwości

REKLAMA
REKLAMA
11
6
35

Radny Janusz Kotowski poprosił prezydenta Łukasza Kulika o wskazanie, kto będzie odpowiedzialny finansowo za szkody, jakie mogły powstać w trakcie miejskiej zabawy sylwestrowej na stadionie przy ul. Witosa - chodzi głównie o płytę główną obiektu. Łukasz Kulik wskazuje, że organizatorem Sylwestra było OCK.

Sylwester miejski po raz pierwszy odbył się na płycie głównej stadionu przy ul. Witosa w Ostrołęce. Miejsce organizacji tej imprezy wzbudziło wiele kontrowersji. Środowiska sportowe protestowały, przestrzegając przed zdewastowaniem murawy na stadionie. Swoje obawy zgłaszał także dyrektor MZOS-TiIT Robert Juchniewicz. Mimo tego, impreza odbyła się na płycie głównej stadionu.  To, jak wyglądała murawa pierwszego dnia nowego roku, pokazywaliśmy w naszym serwisie.

Radny Janusz Kotowski jeszcze przed Sylwestrem pytał, czy jest rozważana inna lokalizacja miejskiej zabawy, niż płyta główna stadionu miejskiego.

- Były rozważane różne lokalizacje organizacji miejskiego Sylwestra. Ostatecznie jednak została podjęta decyzja o przeprowadzeniu imprezy na płycie głównej. Takie umiejscowienie pozytywnie wpłynie na prestiż wydarzenia, pozwalające jednocześnie uczestnikom bawić się w przyjaznym otoczeniu - odpowiedział mu prezydent Łukasz Kulik.

Kotowski zapytał również, kto zapłaci za ewentualne zniszczenia na murawie stadionu. Tu Łukasz Kulik nie pozostawił żadnych wątpliwości.

- Głównym organizatorem Sylwestra jest Ostrołęckie Centrum Kultury, które zawarło stosowne umowy z gospodarzem tego wydarzenia, czyli Miejskim Zarządem Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej. Ostrołęckie Centrum Kultury ponosi odpowiedzialność za organizację imprezy, w tym wynikłe w jej trakcie szkody - wyjaśnił.

Nie wiadomo jeszcze jakie koszty będą poniesione w związku z Sylwestrem.

- Na szczęście dewastacje płyty boiska po miejskiej imprezie sylwestrowej, dzięki staraniom m.in. firmy przygotowującej infrastrukturę sceniczną, nie są tak wielkie, jak się spodziewaliśmy. Dopisała też pogoda. Nie ma zatem konieczności wymiany trawy. Nie mniej jednak szkody na murawie są znaczne. To oznacza wykonanie wiosną dodatkowych specjalistycznych zabiegów agrotechnicznych oraz cząstkową wymianę darni. Będą koszty, ale na szczęście nie takie jak przy wymianie murawy - przyznał Robert Juchniewicz, dyrektor MZOS-TiIT.

Podczas miejskiej imprezy sylwestrowej wystąpili Adam Wołosz, Piotr Grzyb, Jacek Gwiazda i Power Boy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×