eOstroleka.pl
Region,

Syn gwiazdora disco polo stanie przed sądem

REKLAMA
REKLAMA

Syn znanego muzyka disco polo Daniel M. stanie przed sądem w Ostrowi Mazowieckiej. Prokuratura Rejonowa w tym mieście oskarżyła go o zniesławienie i znieważenie sędzi z Białegostoku.

W grudniu 2021 r. Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie Daniela M., syna znanego wykonawcy disco polo. Oskarżony o złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi M. został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, 10 tysięcy złotych grzywny, a oprócz tego ma sześcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wyrok jest prawomocny.

Na profilu Daniela M. na Instagramie po ogłoszeniu wyroku pojawiły się kontrowersyjne treści personalnie dotyczące sędzi, która wydała wyrok. Wpisy syna gwiazdy disco polo cytowały ogólnopolskie serwisy. Zainteresowała się nimi także białostocka prokuratura.

Postępowanie zostało przekazane do Ostrołęki, bowiem dotyczy znieważenia białostockiej sędzi, którą - z racji postępowań sądowych - zna większość lokalnych prokuratorów. Aby uniknąć podejrzeń o stronniczość, zdecydowano się oddać sprawę do innego województwa. Następnie sprawa trafiła z Ostrołęki do Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej.

Daniel M. usłyszał zarzuty znieważenia i zniesławienia sędzi Sądu Okręgowego w Białymstoku. W ocenie śledczych, wpisy "naraziły sędziego na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu". Oskarżony nie przyznał się do winy. Jak podała PAP, prokuratura skierowała już do Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej akt oskarżenia w tej sprawie. Danielowi M. grozi kara do roku pozbawienia wolności, ograniczenie wolności lub grzywna.

Sąd nie wyznaczył jeszcze terminu rozpoczęcia procesu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×