eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Sypnęło mandatami. Ostrołęcka policja nie odpuszcza piratom drogowym

REKLAMA
zdjecie 8404
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 8404

Ponad 100 kierowców mających za nic przepisy ruchu drogowego zatrzymała w minionym tygodniu ostrołęcka policja. Część z ukaranych miała na sumieniu więcej niż jedno wykroczenie.

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz tam, gdzie dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna. Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Ostrołęki i powiatu skontrolowali 108 pojazdów ujawniając 120 wykroczeń. 51 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Wśród ukaranych było dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zostały im zatrzymane prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Ponadto z uwagi na zły stan techniczny pojazdu mundurowi z ostrołęckiej drogówki zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×