eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Szafranki i Baba z nowym wodociągiem. Gmina Łyse kończy jeden z etapów ważnej inwestycji

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. Urząd Gminy w Łysychfot. Urząd Gminy w Łysych
REKLAMA
zdjecie 9637

Dobiegł końca jeden z etapów ważnej inwestycji realizowanych przez samorząd gminy Łyse. W ubiegłym tygodniu dokonano odbioru sieci wodociągowej w miejscowościach Szafranki i Baba.

Zrealizowany w ramach zadania „Nowy Ład w gospodarce wodno-kanalizacyjnej gminy Łyse” odcinek sieci wodociągowej o długości 7,2 km umożliwi podłączenie do wodociągu 40 gospodarstw domowych.

Rozbudowa gminnej sieci wodociągowej stanowi obecnie jeden z priorytetów inwestycyjnych Gminy Łyse. Ma to związek z przekonaniem, że inwestycja ta będzie jednym z kluczowych kamieni milowych w historii rozwoju gminy. Oprócz tego, że poprawi komfort życia mieszkańców, wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa zarówno w zakresie ochrony przeciwpożarowej jak i jako zabezpieczenie na cele produkcji rolnej. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że dostęp do doskonałej jakości wody pitnej przełoży się również w perspektywie na poprawę zdrowia mieszkańców gminy. Inwestycja ta jest wyzwaniem o charakterze cywilizacyjnym, bez którego dalszy rozwój gminy Łyse byłby utrudniony i niezrównoważony.

- informuje wójt gminy Łyse, Grzegorz Fabiszewski.

Łączny koszt budowy zakończonego w grudniu odcinka sieci wynosi ponad 1 mln 120 tys. zł. Wykonawcą zadania jest firma „Sanprod” sp. z o.o. z Ostrołęki. Nadzór inwestorski powierzony został firmie „Investpro” Arkadiusz Jędrzejczyk.

W ramach całego zadania „Nowy Ład w gospodarce kanalizacyjnej gminy Łyse” wybudowane zostanie ponad 60 km sieci wodociągowej. Całe zadanie zostało wsparte kwotą 10,8 mln zł pochodzącą z Rządowego Programu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×