zdjecie 9015
zdjecie 9015
2020-11-02T09:08:12+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Szaleńczy pościg za pijanym 41-latkiem

REKLAMA
fot. KPP w Wyszkowie
REKLAMA
0
0
0

2 promile w organizmie, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a nawet kolizja i pęknięcie opon nie powstrzymały 41-latka przed szaleńczą jazdą wąskimi lokalnymi drogami. Zrobili to, po niebezpiecznym pościgu, policjanci z Długosiodła.

W minioną środę policjanci posterunku policji z Długosiodła patrolując miejscowość Sieczychy zauważyli kierującego peugeotem, którego styl jazdy wzbudził ich wątpliwości. Samochód jechał całą szerokością drogi i zjeżdżał na przeciwległy pas  ruchu.

Stróże prawa włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, chcąc zatrzymać kierowcę samochodu do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął jednak uciekać. Kierowca osobówki, chcąc zgubić policjantów, z dużą prędkością pokonywał kolejne drogi wjeżdżając w kompleksy leśne. W trakcie szaleńczej ucieczki kierowca spowodował kolizję z prawidłowo jadącym mercedesem. Na szczęście nikt nie został ranny. To nie powstrzymało nieodpowiedzialnego mężczyzny, który z każdą chwilą przyśpieszał. Pościg zakończył się w miejscowości Przetycz Włościańskia, kiedy w samochodzie wystrzeliły tylne opony. Wówczas kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Mimo to dalej chciał uciekać. Dalszą jazdę uniemożliwili mu mundurowi, którzy wykorzystali moment zawahania kierowcy i  szybko dobiegli do auta przerywając skrajnie niebezpieczną jazdę.

- informuje oficer prasowy wyszkowskiej policji.

Kierowcą peugeota był 41-letni mieszkaniec gminy Długosiodło, posiadający sądowy zakaz kierowania pojazdami. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie około 2 promile.

Oprócz konsekwencji za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyzna odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia samochodu. Sprawca odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił podczas ucieczki przed policjantami. Grozi mu do 5 lat więzienia i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×