2018-09-24T10:37:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego ostrołęczanina

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
1

Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań dziś w nocy udało się odnaleźć zaginionego ostrołęczanina. 65-latek zgubił się w lesie.

Informacja o zaginionym 65-latku trafiła wczoraj do wszystkich jednostek i patroli ostrołęckiej policji. Według zgłoszenia mężczyzna w niedzielne przedpołudnie wyruszył w kierunku Dzbenina i Kamianki. Gdy przez dłuższy czas ie wracał i nie nawiązywał kontaktu z rodziną, ci zdecydowali o powiadomieniu służb ratunkowych.

- Zgłoszenie o zaginięciu dotarło do ostrołęckiej komendy ok. godz. 21. Według informacji przekazanych od członków rodziny senior wyjechał na rowerze z domu i się zgubił w lasach, prawdopodobnie na terenie gm. Goworowo. Jednak zgłaszająca nie potrafiła wskazać dokładnego kierunku, w którym mógł się udać. Na dodatek mężczyzna nie posiadał przy sobie telefonu. Jak zawsze policjanci sprawę potraktowali bardzo poważnie, wiek mężczyzny, warunki atmosferyczne oraz stan jego zdrowia mogły zagrażać jego życiu. W związku z tym do poszukiwań natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z ostrołęckiej komendy, którzy przeczesywali okoliczne lasy w poszukiwaniu mężczyzny. Teren poszukiwań został podzielony na sektory. Komunikat wraz ze zdjęciem zaginionego szybko trafił też do lokalnych mediów. Równolegle policjanci sprawdzali miejsca, do których osoba mogłaby pójść. Skontaktowano się także z ostrołęckim szpitalem, czy mężczyzna nie został do niego przywieziony. Poszukiwania utrudniał padający deszcz. Mając świadomość ile czasu mężczyzna spędził w lesie, a przy tym temperaturę oscylującą w okolicy kilku stopni, do działań zaangażowano policjantów ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej jednostki. Wielu z nich kontynuowało poszukiwania pomimo zakończenia służby – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Około północy zaginiony mężczyzna został odnaleziony przez policjantów z drogówki, w lesie obok Kamianki. Był wycieńczony, przemoknięty oraz wyziębiony. Powiedział, że podczas zbierania grzybów stracił orientację i nie wiedział, gdzie się znajduje. Kilka godzin szukał drogi do domu, błądząc wokół tych samych miejsc.

Senior może mówić o dużym szczęściu, tym bardziej, że został odnaleziony przez patrol ostrołęckiej drogówki w skład którego wchodził policjant, który jest 3-krotnym mistrzem województwa mazowieckiego w zawodach z kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. To doświadczony funkcjonariusz, który od kilku lat służy w ostrołęckim wydziale ruchu drogowego – asp. Michał Antczak.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 12:40 24-09-2018,   100%
Ale nazbieral grzybow
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 4311