zdjecie 9799
zdjecie 9799
2019-04-27T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Szef komisji kultury o T. Wiśniewskim: "To dobry kandydat na dyrektora OCK"

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
2
37

"Tadeusz Wiśniewski to dobra kandydatura na dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury" - uważa radny Jacek Łuba, przewodniczący Komisji Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji. Jak podkreśla, odbył już pierwszą rozmowę z kandydatem na stanowisko dyrektora OCK.

Po tym, jak z funkcji dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury odwołano Bogdana Piątkowskiego, prezydent Łukasz Kulik ogłosił konkurs na nowego dyrektora. Następnie unieważnił postępowanie. Sam przedstawił kandydata na to stanowisko i poprosił o wydawanie opinii związki zawodowe i instytucje kulturalne. Jeżeli będą one pozytywne, to prawdopodobnie wkrótce Tadeusz Wiśniewski obejmie funkcję dyrektora OCK.

O opinię zapytaliśmy radnego, który przewodzi komisji właściwej do współpracy z Ostrołęckim Centrum Kultury.

- Pana Tadeusza Wiśniewskiego poznałem już osobiście i uważam, że jest to dobra kandydatura - mówi Jacek Łuba, przewodniczący Komisji Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji w radzie miasta. - To osoba, która od wielu lat zajmuje się działalnością kulturalną, a w dodatku ma cenne doświadczenie związane z zarządzaniem. Wyrażam nadzieję, że uzyska on pozytywne opinie i obejmie stanowisko dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury. Jeżeli tak się stanie, liczę na owocną współpracę - dodaje.

Przewodniczący Komisji Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji, przyznaje, że odbył już rozmowę z Tadeuszem Wiśniewskim po ogłoszeniu nominacji na dyrektora OCK.  - Była to uprzejma rozmowa, w której pogratulowałem nominacji. Na więcej przyjdzie czas po konkretnych decyzjach - podkreśla.

Tadeusz Wiśniewski urodził się w Wyszkowie, a od 1982 roku jest mieszkańcem Ostrołęki. W przeszłości pracował m.in. w ostrołęckiej placówce KRUS jako dyrektor.  Malarstwem olejnym zajmuje się od 1978 roku, a tematyka przedstawiana na płótnach to pejzaże, martwa natura, kwiaty, konie a ostatnio sił próbuje w malarstwie współczesnym. Swoje prace zaprezentował podczas Przeglądu Twórczości Plastycznej organizowanego  przez Galerię „Ostrołęka”. Jego obrazy znalazły chętnych we Francji, Czechach, na Węgrzech, a także w Warszawie, Białymstoku, Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×