zdjecie 9440
zdjecie 9440
zdjecie 9440
2020-12-23T10:01:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Szkoła dla kreatora – nowa przestrzeń artystyczna dla uczniów Szkoły Podstawowej w Goworowie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
2
0
0

Szkoła w Goworowie otrzymała wsparcie finansowe od Polskich Sieci Elektroenergetycznych S. A. w ramach programu „Wzmocnij swoje otoczenie”. Grant został przeznaczony na stworzenie warunków do rozwoju pasji i artystycznych umiejętności uczniów.

Dzięki otrzymanym środkom możliwe było utworzenie szkolnej estrady artystycznej, na której uczniowie będą mogli sprawdzić i rozwijać swoje kompetencje z zakresu recytacji, aktorstwa, nauk muzycznych i plastycznych oraz umiejętności autoprezentacji i wystąpień publicznych.

Szkoła ma wspierać nie tylko proces poznawczy uczniów, ale przede wszystkim dawać szansę dla pełnego wykorzystania ich potencjału ze szczególnym akcentem dla rozwoju ich umiejętności
– mówi Jacek Dobrzyński, Dyrektor Szkoły Podstawowej im Mikołaja Kopernika w Goworowie. Dodał także, że Potrzebna jest więc większa świadomość w tym zakresie i stworzenie w szkole miejsca, gdzie wszelka uczniowska aktywność artystyczna będzie kultywowana, rozszerzana i nabierze pozytywnego kolorytu.

W ramach projektu pod hasłem „Szkoła dlA KreaTORA” wyremontowano przestrzeń szkolną, zlokalizowana na II piętrze budynku po byłym gimnazjum i wyposażono ją w podest sceniczny, projektor i rolety zaciemniające. Będą się tu odbywać nie tylko zajęcia dla uczniów, ale także prezentacje i przedstawienia dla lokalnej społeczności.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jej celem jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury i zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa. W tym pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy oraz edukacji do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Program skierowany jest do gmin, na terenie których zlokalizowana lub budowana jest infrastruktura przesyłowa.

Na terenie gminy Goworowo PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Ostrołęka - Stanisławów. Dzięki tej inwestycji możliwa będzie poprawa pewności zasilania województwa mazowieckiego i północno-wschodniej Polski.

Szczegółowe informacje o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronie internetowej programu, pod adresem: www.wzmocnijotoczenie.pl.

REKLAMA
zdjecie 9440

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×