2021-12-07T12:44:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Szkoła Podstawowa w Goworowie "Murem za Polskim Mundurem” [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
fot. Szkoła Podstawowa w Goworowiefot. Szkoła Podstawowa w Goworowie
REKLAMA
2
0
4

Chcąc okazać wyrazy wsparcia dla polskich służb mundurowych broniących granic naszego kraju Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika zainicjowała w Goworowie akcję „Z Kopernikiem murem za polskim mundurem”.

Jako nauczyciele i wychowawcy byliśmy tym bardziej zaangażowani i dumni, gdyż w szeregach 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie służy absolwent naszej szkoły – Bartłomiej Subczyński i, jak wielu strażników, żołnierzy czy policjantów, będąc przy wschodniej granicy, z narażeniem swojego zdrowia i życia, strzeże integralności granic naszej ojczyzny. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami, samorząd szkolny oraz harcerze recytowali wiersze, wykonywali laurki, śpiewali piosenki i rozmawiali o trudnym zadaniu służenia Ojczyźnie. Również rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi wycinali serduszka i przygotowywali podziękowania. Wszystkie te działania zmontowano w jeden film.
- informuje Barbara Grabowska ze Szkoły Podstawowej w Goworowie.

Laurki i słodycze pojechały w paczkach do żołnierzy. Oficjalne przekazanie na ręce Bartłomieja Subczyńskiego nastąpiło w szkole w poniedziałek 29 listopada 2021 r. Już kolejnego dnia, w mediach społecznościowych, żołnierze podziękowali za pamięć o nich.

Miło było widzieć ich radosne twarze. Ucząc się i pracując, codziennie jesteśmy myślami ze służbami mundurowymi, a włączając się w tę akcję, chcieliśmy okazać żołnierzom i funkcjonariuszom naszą solidarność z nimi, dziękując tym samym serdecznie za ich niebezpieczną i ciężką służbę na granicy państwa. Pamiętajmy, wolność naszego kraju została okupiona krwią i blizną naszych przodków. Musimy znać historię Polski, szanować tradycje i symbole narodowe. To właśnie dzięki odwadze i zaangażowaniu obrońców naszych granic, możemy cieszyć się, że mamy swój język, swoją flagę i tożsamość. Wszyscy – na co dzień – dbajmy o to, „żeby Polska była Polską!” Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w tę szczytną akcję.
- czytamy w komunikacie szkoły.

Do akcji przyłączył się lokalny przedsiębiorca „Cukiernia-Piekarnia Romanowski”.
REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×