eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych

REKLAMA
zdjecie 3514
REKLAMA
zdjecie 3514

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce informuje, że w dniach 14-15 czerwca w ramach „Diagnozy Problemów Społecznych na terenie Miasta Ostrołęki”, przedstawiciele Krajowego Ośrodka Kształcenia Administracji w Krakowie przeprowadzą dla 50 punktów handlowych i gastronomicznych z terenu miasta szkolenie.

Będzie to szkolenie terenowe pt. „Odpowiedzialny sprzedawca w świetle obowiązujących przepisów prawa związanych ze sprzedażą i podawaniem napojów alkoholowych oraz kontrolą punktów sprzedaży”. Wśród właścicieli punktów sprzedaży oraz sprzedawców i osób podających napoje alkoholowe, w 50 punktach sprzedaży przeprowadzone zostanie także badanie ankietowe (papierowe).

Inicjatywa pozwoli przypomnieć prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych obowiązujące przepisy, określone w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz zasady dotyczące odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu, a w szczególności przestrzegania zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym oraz  przestrzegania  nakazu zamieszczania w miejscach sprzedaży informacji o szkodliwości spożywania  alkoholu.
Przedsiębiorcy, sprzedający lub podający napoje alkoholowe, w przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy uprawnieni są do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy.

Realizowany projekt to odpowiedź na ciągle zwiększające się zagrożenie związane z kontaktem młodych ludzi z używką, jaką jest alkohol. Duża dostępność alkoholu, obniżający się wiek inicjacji alkoholowej, zagrożenia społeczne, które są bezpośrednim wynikiem kontaktu młodzieży z alkoholem, skłaniają do podejmowania takich inicjatyw w przyszłości.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×