zdjecie 762
zdjecie 762
2018-05-07T13:51:21+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Szlak żeglowny na Narwi zamknięty! [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
6

Chaos na szlaku żeglownym na Narwi w Ostrołęce. Droga wodna jest zablokowana, jachty i mniejsze motorówki nie są w stanie pokonać wartkiego nurtu, który utworzył się na wysokości budowanego jazu spiętrzającego wodę. RZGW wydało komunikat nawigacyjny, jednak mało kto o nim wie.

 
O problemach z przepłynięciem Narwią od Zegrza w stronę Nowogrodu już kilkakrotnie w ciągu ostatnich dni informowali nas Czytelnicy. Najwięcej kłopotów przysparza żeglarzom i wędkarzom pokonanie wartkiego nurtu w rejonie budowanego jazu spiętrzającego wodę na wysokości elektrowni w Ostrołęce.
 
„Jachty i mniejsze motorówki nie są w stanie płynąć w górę rzeki w kierunku Nowogrodu. Prąd powstały w wyniku spiętrzenia wody jest zbyt duży. Część osób dopływa w to miejsce i zawraca. Z pomocą przychodzi państwowa straż rybacka i OSP jednak odpowiednie oznakowanie czy informacja o zamknięciu szlaku znacznie ułatwiłaby komunikację.” - mówi jeden z naszych Czytelników.
 
W jednym z przypadków strażacy ochotnicy pomagali przetransportować drogą lądową jacht, który utknął na wysokości jazu. Łódź została przewieziona lawetą do Nowogrodu i tam ponownie zwodowana. Także członkowie PSR pomagają mniejszym jednostkom przedostać się przez wartki nurt przeciągając na linach motorówki z mniejszymi silnikami.
 
Na stronie RZGW znaleźć można jedynie lakoniczny komunikat o tym, że szlak żeglowny rzeki Narew ze względu na wysoki poziom wody i brak oznakowania nawigacyjnego jest zamknięty do odwołania.
 
„W Zegrzu nie ma żadnej informacji na ten temat, żadnego oznakowania. Dlatego wiele osób płynie tu, bo o tym nie wiedzą.” - mówi inny z Czytelników.
 
Poniżej zamieszczamy pełną treść komunikatu RZGW:
 
„Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku informuje, że szlak żeglowny od km 83,0 do 248,5 rzeki Narew ze względu na wysoki poziom wody i brak oznakowania nawigacyjnego jest zamknięty do odwołania.
 
W km 147+200 rzeki Narwi prowadzone są roboty budowlane w ramach „Budowy tymczasowej przeprawy mostowej na rzece Narew w ciągu drogi krajowej nr 61 w Ostrołęce”. W rejonie prowadzonych robót występuje ograniczenie do ok. 3,0 m dopuszczalnej wysokości jednostek pływających w świetle tymczasowego mostu.
 
W km 150+457 w miejscowości Ostrołęka trwają roboty budowlane przy budowie jazu piętrzącego bukłakowego. Na dzień 30.04.2018 r. w miejscu prowadzenia prac występuje zwężenie koryta do 19 m i lokalne przyśpieszenie nurtu rzeki.
 
Mając na uwadze prowadzone roboty prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń Wykonawców robót. Informujemy ponadto, że wymieniony szlak żeglowny nie jest przystosowany do żeglugi nocnej.
 
Szczegółowych informacji o warunkach żeglugowych udziela:
Zarząd Zlewni w Ostrołęce tel. 29 760 32 27 w godz. 7:00 – 14:30”
 
Jak udało nam się dowiedzie w Zarządzie Zlewni w Ostrołęce, obecnie prowadzone są prace związane z odpowiednim oznakowaniem szlaku, jednak o otwarciu drogi wodnej w najbliższych tygodniach nie ma mowy.
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×