zdjecie 5794
zdjecie 5794
2019-11-08T15:19:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Szokujące kulisy ataku nożem w DPS. Prokuratura: To było usiłowanie zabójstwa!

REKLAMA
REKLAMA
3
0
46

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko Mariuszowi M., któremu przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa i ciężkiego uszkodzenia ciała Marcina S. Do zdarzenia doszło 5 listopada około godziny 21.30 w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Rolnej w Ostrołęce.

- Jak ustalono w toku śledztwa pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce Mariusz M. wszedł do pokoju zajmowanego wspólnie z Marcinem S., podszedł do śpiącego na łóżku mężczyzny i zadał mu kilkanaście ciosów nożem w okolice szyi, klatki piersiowej, przedramienia prawego oraz ramienia lewego. Zadanymi ciosami spowodował u ofiary liczne rany cięte i kłute. Następnie Mariusz M. zszedł piętro niżej, wszedł do pomieszczenia służbowego i poinformował pracowników DPS, że zaatakował nożem Marcina S. Nóż, który trzymał w ręku rzucił na biurko mówiąc: „poddaję się” - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Pracownicy DPS-u natychmiast udali się w kierunku pokoju, w którym doszło do usiłowania zabójstwa. Jeszcze na korytarzu zobaczyli idącego, całego zakrwawionego, trzymającego się za szyję Marcina S., który oświadczył, iż został zaatakowany przez Mariusza M. W oczekiwaniu na przyjazd karetki pogotowia ratunkowego pomocy, ofierze udzielono pomocy i starano się zatamować krwawienie. Karetka pogotowia zabrała Marcina S. do Szpitala w Ostrołęce. Również do szpitala w Ostrołęce na Oddział Psychiatryczny został przewieziony Mariusz M.

Jak ustalono w toku śledztwa, podejrzany od kilkunastu lat leczy się na schizofrenię hebefreniczną. W Domu Pomocy Społecznej przebywał od 3 lat. Od dwóch lat zajmował wspólny pokój z pokrzywdzonym Marcinem S. Rzekomym powodem ataku nożem był brak papierosów oraz głosy w głowie, które „kazały mu tak zrobić”.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił składania wyjaśnień. Sąd Rejonowy w Ostrołęce podzielił stanowisko Prokuratury i zastosował wobec Mariusza M. izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo usiłowania zabójstwa grozi podejrzanemu kara pozbawienia wolności od 8 lat do dożywocia.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×