zdjecie 4921
zdjecie 4921
2013-01-09T11:14:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Szpitale w Ostrołęce, Przasnyszu i Wyszkowie zamknięte dla odwiedzających

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Od 8 stycznia do odwołania obowiązuje zakaz odwiedzin na terenie wszystkich oddziałów – taką decyzję podjęła dyrekcja ostrołęckiego szpitala w związku z dużym nasileniem różnego rodzaju infekcji wirusowych. Podobne decyzje podjęło także kilku innych dyrektorów szpitali w naszym regionie.

- Pragniemy przede wszystkim ochronić naszych pacjentów, którzy i tak są chorzy i osłabieni. Nie chcemy narażać ich na dodatkowe infekcje. Wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, ze względy np. na stan pacjenta, ordynator konkretnego oddziału może wyrazić zgodę na odwiedziny – powiedział nam dr Włodzimierz Kucharski, rzecznik prasowy SZPZOZ w Ostrołęce im. dr Józefa Psarskiego.

Podobny zakaz odwiedzin obowiązuje także w szpitalu w Przasnyszu i Wyszkowie. Szpital w Łomży ograniczył liczbę odwiedzających do jednej zdrowej osoby do każdego z pacjentów. Dyrekcja szpitala w Ostrowi Mazowieckiej rozważa wprowadzenie zakazu lub ograniczenia odwiedzin. Szpitale w Makowie Mazowieckim i Ciechanowie nie zdecydowały się na takie obostrzenia co do odwiedzających.

Jak udało nam się dowiedzieć kilka oddziałów szpitala w Ostrołęce jest obecnie przepełnionych w związku z panującą w mieście i powiecie falą infekcji grypowych i związanych z nią powikłań. Na oddziale dziecięcym, wewnętrznym, płucnym i kardiologicznym przygotowywane są dostawki.

W województwie mazowieckim stwierdzono w ubiegłym tygodniu ponad 11 tysięcy zachorowań, stan 65 osób był na tyle poważny, że musieli oni trafić do szpitala. Najliczniejsza grupa chorych to osoby w wieku pomiędzy 15 a 65 rokiem życia.

W okresie dużej zachorowalności ważne jest także dbanie o higienę osobistą. Podczas kichania i kasłania wirusy osiadają na przedmiotach znajdujących się w pobliżu. Bardzo łatwo można je przenieść na rękach, a wtedy dotykając ust, pocierając oczy czy nos nie trudno o zarażenie

Dobrze jest także unikać zatłoczonych środków komunikacji miejskiej, hipermarketów, koncertów lub innych dużych skupisk ludności, gdzie jesteśmy bardziej narażeni na kontakt z chorymi osobami.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×