eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Szturm oszustów na oszczędności mieszkańców Ostrołęki i okolic!

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Oszuści znów atakują w Ostrołęce i okolicach. Dzwoniąc na numery telefonów podszywają się pod policjantów, wnuczka czy krewnego. Jak nie dać się oszukać?

W poniedziałek, 8 stycznia policjanci z Ostrołęki otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących prób oszustwa metodą “na wnuczka”, “na krewnego”, czy “na policjanta”.

Przestępcy dzwoniąc twierdzą, że pieniądze na kontach mieszkańców są zagrożone. Chcieli także, aby je im przekazać. Na obecną chwilę nikt z seniorów nie dał się oszukać. Prosimy o szybkie ostrzeżenie seniorów z naszych rodzin przed działaniami oszustów.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W przypadku gdy ktoś w rozmowie telefonicznej podaje się za członka rodziny lub prosi o przekazanie pieniędzy przez pośredników, należy każdorazowo najpierw zweryfikować te informacje i skontaktować się z bliskimi. Do kontaktu należy wykorzystywać wyłącznie posiadane przez siebie numery telefonów, a nie numery podane przez osobę dzwoniącą. W sytuacjach budzących wątpliwość i uzasadniających podejrzenie oszustwa należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę Policji lub dzwonić na numer alarmowy 112.

Przypominamy też, że prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przelanie lub przekazanie pieniędzy, nie interesują się też zgromadzonymi oszczędnościami i nie informują osób postronnych o planowanych akcjach.

- dodaje kom. Żerański.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×