eOstroleka.pl
Polska,

Szukała ich cała Polska, znaleziono pod Ostrołęką. Trwa proces Cezarego R.

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
REKLAMA

Przed sądem w Białymstoku toczy się proces Cezarego R. - mężczyzny, oskarżonego m.in. o bezprawne pozbawienie wolności żony i córki. W ubiegłym roku cała Polska szukała kobiety i jej 3-letniej córeczki Amelii, które zniknęły na jednym z białostockich osiedli. Uruchomiono child alert, a zaginione odnalazły się... w Ojcewie (gm. Troszyn), niedaleko Ostrołęki.

Do zdarzenia doszło 7 marca 2019 roku. Z jednego z białostockich osiedli uprowadzono 26-letnią kobietę i 3-letnie dziecko. Ogłoszono child alert, a kobiety z dzieckiem poszukiwała cała Polska. Wizerunek dziewczynki i jej mamy był publikowany w wielu serwisach informacyjnych.

8 marca po południu kobieta i dziecko odnalazły się całe i zdrowe niedaleko Ostrołęki, w gminie Troszyn. Przed białostockim sądem trwa obecnie proces Cezarego R. - ojca trzylatki, we wtorek odbyła się kolejna rozprawa. Zeznawała m.in. porwana kobieta. Jak relacjonują media, stwierdziła, iż "cały przebieg utkwił w pamięci, jest to wydarzenie traumatyczne".

Jak opisała, następnego dnia doszło do kłótni męża i jego wspólnika. Ten drugi wysiadł z auta i powiedział, by ona z córką również tak zrobiła. Kazał jej iść wzdłuż drogi asekurując, niedługo potem pojawił się przypadkowy samochód, który ten chłopak zatrzymał. Kierowca tego auta zabrał 26-latkę i jej córkę, od razu zadzwonił na policję, która przez telefon instruowała go, gdzie dojdzie do spotkania z patrolem. Z policjantami obie trafiły na komendę w Ostrołęce.

- relacjonuje Radio Białystok.

Dalszy ciąg procesu będzie przeprowadzany w październiku. Wtedy poszkodowana kobieta ma kontynuować zeznania.

Jak wyglądało zatrzymanie Cezarego R. w Ojcewie? To mogliście zobaczyć w naszym serwisie.

Więcej o: proces, sąd, porwanie

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×