eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Szybciej i taniej z Ostrołęki do Białegostoku: Nowe połączenie kolejowe od marca [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9224
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9224

Z Ostrołęki do Białegostoku cztery razy dziennie, w czasie krótszym niż dwie godziny i w przystępnej cenie - co jeszcze wiemy o połączeniu kolejowym, które w marcu wejdzie na stałe do rozkładu jazdy pociągów łączących Podlasie z Mazowszem. Szczegóły zdradza wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś.

W środę, 7 lutego, w Ostrołęce gościł wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś. Podlaski włodarz spotkał się z samorządowcami z Ostrołęki, by porozmawiać o współpracy przy wznowieniu połączenia kolejowego między Białymstokiem a Ostrołęką. Pierwsze pasażerskie kursy ruszą 18 marca, ale wcześniej, bo już 15 marca w “promocyjną” trasę pojadą samorządowcy różnych szczebli zaangażowani w projekt oraz dziennikarze a także osoby, które będą chciały wziąć udział w uroczystości związanej z inauguracją połączeń kolejowych.

Szlak kolejowy, który jest między Białymstokiem, przez Łapy, Śniadowo do Ostrołęki to poważne aglomeracje, które chcą ze sobą współpracować poprzez różnego rodzaju współpracę z przedsiębiorcami, ale też w tym wymiarze społeczno-kulturalnym, oświatowym, ochronie zdrowia. Białystok jest dużym ośrodkiem akademickim, ma wiele szpitali specjalistycznych. Wszystko to będzie dostępne szybciej dla mieszkańców województwa mazowieckiego. Myślę, że Ostrołęka i powiat ostrołęcki będzie naszym sprzymierzeńcem, razem będziemy chcieli kontynuować również i tą działalność ale też i wspomagać finansowo.

mówi wicemarszałek Olbryś.

Pilotażowo wznowiony rozkład jazdy pociągów pasażerskich między Ostrołęką a Białymstokiem który ma być uruchomiony od 18 marca będzie zawierał cztery kursy - poranny w obie strony i popołudniowy również w obu kierunkach. Podróż ma trwać nie dłużej niż dwie godziny. Cena za bilet nie jest jeszcze ustalona, ale - jak zapewnia wicemarszałek - będzie równie atrakcyjna jak inne usługi świadczone przez Polregio i Koleje Mazowieckie.

 

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×