zdjecie 5148
zdjecie 5148
zdjecie 5148
2021-07-07T14:18:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Szybko poszło... Arkadiusz Czartoryski wraca do klubu PiS! Ogłosił to sam Jarosław Kaczyński

REKLAMA
REKLAMA
6
19
61

Poseł Arkadiusz Czartoryski wraca do klubu parlamentarnego PiS. Reprezentował będzie Partię Republikańską, którą założył europoseł Adam Bielan.

Powrót posła Czartoryskiego do klubu PiS ogłosił prezes partii Jarosław Kaczyński. Na początku... przeprosił on posła z Ostrołęki:

Był przedmiotem działań, które - według mojego rozeznania - ja oczywiście podlegam takim innym ograniczeniom, jak inni obywatele, więc to rozeznanie tylko częściowe, ale według mojego rozeznania, takiego, które mogę uznać za całkowicie wiarygodne, to wszystko co czyniono w tej sprawie było bezpodstawne. Zakończyło się stwierdzeniem braku jakichś czynów, które mogłyby uchodzić za nie tylko karygodne, ale i naganne moralnie. Tu, chociaż nie było żadnych moich decyzji w tej sprawie, chciałem jako szef partii i wicepremier ds. bezpieczeństwa powiedzieć o tym i nawet przeprosić publicznie pana posła. Rzeczywiście, sprawy długo się ciągnęły, poszły zbyt daleko. Są jednocześnie dowodem na to, że u nas nie ma tej zasady, co u przeciwników, że jeżeli ktoś jest od nas, to w ogóle nie ma żadnego problemu, każdy jest niewinny. Tu przesadzono i to mocno. Takie jest moje głębokie przeświadczenie, oparte o pewną wiedzę.

Wicepremier Kaczyński mówił także o Ostrołęce.

- Pan poseł zawsze się koncentrował na sprawach związanych ze swoim miastem, z Ostrołeką. Były tu podstawy do różnego rodzaju niepokojów. Ta zmiana, jeżeli chodzi o budowę elektrowni z węglowej na gazową, w związku z tym zatrudnienie będzie mniejsze, było pytanie o przyszłość tego miasta. Chciałem państwu powiedzieć, że ta przyszłość będzie dobra. Mogę oświadczyć, jako szef partii rządzącej, że Polski Ład jest nastawiony głównie na wieś, małe i średnie miasta, nie zapominając także o tych wielkich - powiedział wicepremier, dodając o "wyrównywaniu szans":

Będziemy dążyć zdecydowanie do realizacji tego, co zawsze zapowiadaliśmy, do procesu wyrównywania i Ostrołęka będzie jednym z ośrodków tego procesu, jeżeli chodzi o Mazowsze, o północno-wschodnią część Mazowsza.

Adam Bielan, lider Partii Republikańskiej, podkreślił, że cieszy się z tego, że poseł Arkadiusz Czartoryski nie chciał przejść "na drugą stronę", czyli do opozycji. Powitał Arkadiusza Czartoryskiego w Partii Republikańskiej. - Zrobimy wszystko, by zapewnić rządowi pana Mateusza Morawieckiego stabilną większość - dodał.

Głos zabrał także sam poseł z Ostrołęki. Do powrotu do klubu PiS zmotywował go, jak wynika ze słów posła, powrót Donalda Tuska do polskiej polityki.

W ostantich dniach polityka jest bardzo dynamiczna. Nikt nie jest samotną wyspą, również ja. Jeżeli chodzi o moje wyście z partii PiS, też nie mogę pominąć tego co się teraz dzieje, że w sposób niedemokratyczny, medialny, że oto mamy "nowego przywódcę opozycji", że pan Donald Tusk w taki sposób chce ogarnąć całą opozycję. Nie mogę od tego wyzwania uciec, bo nie zgadzam się z takim traktowaniem polskiej polityki, jak to jest w ostatnich czasach pokazywane

- powiedział Czartoryski podczas konferencji prasowej.

Ujawnił też, że zaprosił do Ostrołęki premiera Mateusza Morawieckiego. - Jestem niezmiernie wdzięczny, że pan premier obiecał przyjechać do Ostrołęki. Piąty raz reprezentuję mój region w parlamencie. Niezwykle na sercu leży mi jego rozwój - dodał.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
sierpień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×