zdjecie 3423
zdjecie 3423
zdjecie 3423
2016-10-21T17:43:21+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Szydło: Otwarcie na rozmowy o kierunkach zmian w polityce migracyjnej UE

REKLAMA
Premier Beata Szydło, fot. eOstroleka.plPremier Beata Szydło, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
13
3
2

Jeśli sytuacja w Syrii się nie poprawi, Polska będzie za ponowną dyskusją o sankcjach – poinformowała premier Beata Szydło na konferencji prasowej w Brukseli. Podczas szczytu Rady Europejskiej dyskutowano m.in. o migracji, polityce handlowej oraz stosunkach z Rosją.

Otwarcie na rozmowy o kierunkach zmian w polityce migracyjnej

Jeżeli chodzi o migrację, to muszę powiedzieć z satysfakcją, że następuje otwarcie dyskusji na temat reformy i zmiany polityki migracyjnej UE. To cel, który rząd stawiał jako priorytetowy. Rozpoczynamy rozmowy na temat zmiany formuły polityki migracyjnej, co dla Polski oznacza przede wszystkim odejście od obowiązkowych kwot – mówiła premier Beata Szydło w Brukseli. Jak dodała, dla Polski w pełni satysfakcjonujący jest postulat, że należy rozwiązywać problem migracyjny w miejscach, gdzie się rodzi. Granice zewnętrzne wspólnoty powinny być wzmacniane. Szefowa rządu podkreślała, że trzeba wspierać państwa trzecie poprzez pomoc humanitarną. Istnieje również możliwość angażowania się w działania, które przynoszą dobre skutki np. umowa z Turcją to pokazuje.

Stosunki Unii Europejskiej z Federacją Rosyjską

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że jeżeli sytuacja w Syrii się nie poprawi, to Polska będzie wnioskować o ponowną dyskusję w Unii Europejskiej na temat sankcji wobec Rosji, wspierającej reżim syryjski. Premier Beata Szydło zaznaczała, że w konkluzjach szczytu została otwarta droga do nałożenia sankcji na Rosję w związku z sytuacją w Syrii. Za błąd uznała, odejście szczytu od sformułowania, które w tej kwestii składała m.in. Polska, Wielka Brytania i Niemcy.

Ponadto, premier poinformowała, że na spotkaniu rozmawiano również o zajęciu stanowiska przez Komisję Europejską ws. Nord Stream 2. Jak dodała, zmienia się opcja i polityka przywódców państw Unii Europejskiej.

Dodatkowo, premier Beata Szydło rozmawiała z prezydentem Francji Francoisem Hollande'em. Polsce bardzo zależy na dobrych relacjach z Francją. To jest dla nas bardzo ważny partner – podkreślała premier w kontekście zakończenia rozmów ws. śmigłowców H225M Caracal. Jak dodała, przeprowadziła z prezydentem Francji dobrą rozmowę.

Na marginesie szczytu Rady Europejskiej w Brukseli, premier rozmawiała premierami państw Grupy Wyszehradzkiej podczas spotkania koordynacyjnego.

Źródło: premier.gov.pl
REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×