zdjecie 65
2016-04-26T19:34:56+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Szydło: Priorytetem rządu jest bezpieczeństwo obywateli

REKLAMA
fot. P. Tracz / KPRM
REKLAMA
7
6
6

"Chcemy, aby polska armia była silna i dofinansowana, a polscy żołnierze mogli spokojnie pełnić swoją służbę dla naszych obywateli" – zaznaczyła szefowa rządu podczas corocznej odprawy rozliczeniowo-koordynacyjnej kierowniczej kadry resortu obrony narodowej.

Premier podkreśliła, że polskie wojsko powinno być wyposażane w sprzęt produkowany w Polsce, w oparciu o polską myśl technologiczną. "Będziemy robili wszystko, aby powiększyć powiązanie gospodarki i obronności" – zapowiedziała Beata Szydło. Jak przypomniała, udało się już doprowadzić do tego, że zakłady w Stalowej Woli będą produkowały wyposażenie dla polskiej armii. "Są kolejne projekty" – dodała premier.

Szefowa rządu zaznaczyła, że chce by polska armia była wyposażona w najnowocześniejsze technologie – tak by żołnierze byli bezpieczni, pełniąc swoje odpowiedzialne misje. "Jesteśmy zdeterminowani, aby nakłady na polską armię nie tyko zabezpieczały bieżące potrzeby, ale byśmy mogli myśleć o tym, by w kolejnych latach środki na inwestycje były powiększane" – powiedziała.

"Polski rząd jest na służbie polskich obywateli. Najważniejszym wymiarem tej służby jest zapewnienie wszystkim Polakom i naszej ojczyźnie bezpieczeństwa" – podkreśliła premier.

Obok szefowej rządu w odprawie uczestniczyli także prezydent Andrzej Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, szef BBN Paweł Soloch, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, wiceministrowie Obrony Narodowej, szefowie wojskowych służb specjalnych.
Odprawa rozliczeniowo-koordynacyjna kierowniczej kadry MON

Odprawa kierownictwa resortu, najwyższych dowódców wojskowych i dyrektorów komórek organizacyjnych MON to coroczna narada, podczas której podsumowuje się realizację zadań z ubiegłego roku i określa priorytety dla resortu i wojska na kolejne miesiące. Jak powiedział szef MON Antoni Macierewicz odprawa poświęcona była nadchodzącemu szczytowi NATO, sprawom przekształcenia armii i obrony terytorialnej oraz przywracaniu polskiej tradycji wychowania obronnego i patriotycznego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~fan , 20:54 26-04-2016,   -
i mafia prawnicza, czyli sędziowie próbują ustawiać nasz rzad
odpowiedz   •   oceń :  
~do fan , 11:32 27-04-2016,   0%
[quote=fan ]i mafia prawnicza, czyli sędziowie próbują ustawiać nasz rzad [/quote]
tłuku powtarzasz te bolszewickie brednie Pisu
odpowiedz   •   oceń :  
~Andy , 16:37 27-04-2016,   0%
Dowcip w tym, ze PiSole choćby nie wiem jak się sprężali to i tak nie doprowadzą armii do takiego poziomu, aby była w stanie samodzielnie obronić kraj przed potencjalnym agresorem. W takiej sytuacji należy pozyskiwać jak najwięcej sojuszników. Tymczasem pislamski rząd zraża do siebie wszystkich sojuszników jak może i w rezultacie jak zajdzie potrzeba, to pis z kulawą nogą za nami się nie ujmie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:52 27-04-2016,   -
[quote=Andy ]Dowcip w tym, ze PiSole choćby nie wiem jak się sprężali to i tak nie doprowadzą armii do takiego poziomu, aby była w stanie samodzielnie obronić kraj przed potencjalnym agresorem. W takiej sytuacji należy pozyskiwać jak najwięcej sojuszników. Tymczasem pislamski rząd zraża do siebie wszystkich sojuszników jak może i w rezultacie jak zajdzie potrzeba, to pis z kulawą nogą za nami się nie ujmie.
[/quote]
Tak, sojusze nam pomogą jak w 39.
odpowiedz   •   oceń :  
~Andy , 23:54 27-04-2016,   -
[quote= ][quote=Andy ]Dowcip w tym, ze PiSole choćby nie wiem jak się sprężali to i tak nie doprowadzą armii do takiego poziomu, aby była w stanie samodzielnie obronić kraj przed potencjalnym agresorem. W takiej sytuacji należy pozyskiwać jak najwięcej sojuszników. Tymczasem pislamski rząd zraża do siebie wszystkich sojuszników jak może i w rezultacie jak zajdzie potrzeba, to pis z kulawą nogą za nami się nie ujmie.
[/quote]
Tak, sojusze nam pomogą jak w 39. [/quote]
Fakt, musimy być silni, zwarci i gotowi jak w 39r, a to zapewnią nam Chrześcijańskie Siły Zbrojne, w których obowiązywać będą zasady Dekalogu, a w szczególności V Przykazanie. :D
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:09 28-04-2016,   -
[quote=Andy ][quote= ][quote=Andy ]Dowcip w tym, ze PiSole choćby nie wiem jak się sprężali to i tak nie doprowadzą armii do takiego poziomu, aby była w stanie samodzielnie obronić kraj przed potencjalnym agresorem. W takiej sytuacji należy pozyskiwać jak najwięcej sojuszników. Tymczasem pislamski rząd zraża do siebie wszystkich sojuszników jak może i w rezultacie jak zajdzie potrzeba, to pis z kulawą nogą za nami się nie ujmie.
[/quote]
Tak, sojusze nam pomogą jak w 39. [/quote]
Fakt, musimy być silni, zwarci i gotowi jak w 39r, a to zapewnią nam Chrześcijańskie Siły Zbrojne, w których obowiązywać będą zasady Dekalogu, a w szczególności V Przykazanie. :D
[/quote]
To Twoje rady zapewnią nam obronność jak w 39. Sojusznicy nam tak samo pomogą, anty chrześcijaninie.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×