zdjecie 7770
2020-02-12T22:15:29+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Szymon Hołownia o rzece Narew: Skurczyła się do rozmiarów malutkiej rzeczki [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 7770
0
3
26
Kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia zainteresował się obecnym stanem rzeki Narew. - Wody nie ma, Narew skurczyła się do rozmiarów malutkiej rzeczki - stwierdził. Według niego, kryzys wodny "należy ogłosić natychmiast".
 
Kiedy Szymon Hołownia w 2016 roku odwiedził Ostrołękę, o politykach mówił tak: "Politycy poprzednich i obecnej opcji zrobili z nami coś, co można nazwać rozpieprzeniem. Zanim będziemy się miłować, maszerować, walczyć z tym i z tamtym - zacznijmy się lubić. Święci mogą być takim spoiwem, pomóc nam w tym" - bo spotkanie dotyczyło jego książki o świętych. 
 
Minęło kilka lat i Hołownia sam jest związany z polityką i to na "pierwszej linii frontu" - będzie bowiem startował w wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja 2020 roku. Hołownia swoją kampanię prowadzi także w internecie, a jeden z jego ostatnich filmów nosi tytuł "Hołownia nad wyschniętą Narwią". 
 
- Tutaj za mną wszędzie była Narew, piękna polska rzeka, która tworzyła tutaj rozlewiska, mokradła. Jak jest teraz? Widzicie - wody nie ma, Narew skurczyła się do rozmiarów malutkiej rzeczki - tłumaczy Hołownia. I wskazuje powody - melioracja, kryzys wodny, globalne ocieplenie. 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Janusz, 22:45 12-02-2020,   66%
Kto to ten pan?
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 22:59 12-02-2020,   64%
@~Janusz Dobry wieczór!

Ten pan jest tzw. postępowym katolikiem, których i tutaj jest - jak zauważyłam - wielu...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:47 13-02-2020,   62%
@~Janusz Na razie Pan Nikt z ambicjami.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:37 13-02-2020,   60%
@~Anna - Kurpiowska Panna NO TAK tak zwany NAPEWNO
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 08:05 13-02-2020,   50%
Szymon Hołownia to bardzo mądry,  postępowy, obeznany z mediami człowiek, a swoje działania opiera na nieudawanej wierze. Odebrał lekcję u najlepszych - św. Jana Pawła II, księdza Tischnera czy ks. Bonieckiego, choć nie ukończył studiów. Polecam jego książkę "Boskie zwierzęta", otwiera oczy na bolączki tego świata - w sposób czasem drastyczny, ale prawdziwy. Odsyła do setek lektur w wielu językach. Hołownia niewątpliwie odbierze wiele głosów innym kandydatom, a nie jest wykluczone, że łącząc ważne dla Polaków wartości - wygra. Pozdrawiam.
odpowiedz   •   oceń :  
~bigdan, 09:02 13-02-2020,   67%
@~Barbara Fakt pracował W TVN a tam tylko mądrzy pracują i tacy co myślą ,że zachodnie media to nie są'' grabie które grabią do siebie''
A jego szefem sztabu wyborczego jest pan z PO i to koordynator służb to też świadczy o czymś.J
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 09:10 13-02-2020,   40%
@~Barbara Dzień dobry!

Cyt. "[Szymon Hołownia] odebrał lekcję u najlepszych - (...) księdza Tischnera czy ks. Bonieckiego"

Oj, Basiu... Basiu... Tragedia! Miałam Cię za dobrą katoliczkę, a okazuje się, że Twoimi autorytetami są xsiądz Tischner i xsiądz Boniecki?!  Napisz jeszcze, że xsiądz Lemański, xsiądz Sowa czy dominikanin xsiądz Gużyński "dobrze przysługują się Kościołowi " to zupełnie zwątpię w ludzi...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara II, 10:37 13-02-2020,   50%
@~Barbara Myślę podobnie , to jest człowiek wiary a nie fanatyk . Mądrego warto posłuchać, poczytać co myśli o wielu sprawach nawet wtedy gdy nie jesteśmy jego fanami i nie zawsze z nim się zgadzamy . Czy Polak zawsze w swoich myślach ,domysłach  musi być od kogoś zależny ? Wyzwoliliśmy się od "przyjaciół" ze wschodu to po kiego diabła ciągle w dyskusjach   Rusek     albo Niemiec chcą nas oszukać , uzależnić  ? Bądzmy w swoich działaniach roztropni , mądrzy a nie krzykaczamy , którzy zawsze upatrują swoich porażek w innych Narodach .Polubmy się nawzajem jako naród a wtedy i sąsiedzi jakoś będą nam przedstawiali się lepiej . Nie dajmy podzielić się w swojej różności .Pozdrawiam Panią Basię .
odpowiedz   •   oceń :  
~Dorota, 08:17 13-02-2020,   34%
To najlepszy kandydat na prezydenta Polski. Mądry, inteligentny, dobry człowiek. Pozostali kandydaci do pięt mu nie dorastają dlatego czują zagrożenie i atakują go od prawa do lewa.
odpowiedz   •   oceń :  
~zbych, 09:08 13-02-2020,   69%
@~Dorota A co ten pan urwał się z choinki -a przecież pracował w takich mediach gdzie nie mówi się o planach rzadu tylko neguje się wszystkie decyzje -rząd już ogłosił program przywrócenia żeglowności rzek i retencji nawet udziela dotacji na budowę zbiorników wodnych.
odpowiedz   •   oceń :  
~BIG LEBOWSKI, 08:48 13-02-2020,   55%
TO SIE ZACZNIJ QURWA MODLIC O WIECEJ DESZCZU WIELKI KATOLIKU!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Tokoz, 08:57 13-02-2020,   38%
Następny który na 100% nie oddzieli kościoła od państwa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 09:26 13-02-2020,   57%
"Wyjście naprzeciw środowiskom LGBT, zachowanie kompromisu aborcyjnego, a teraz także i in vitro. W drodze po fotel prezydencki Szymon Hołownia zmienia wrażliwość i poglądy coraz bardziej odległe od drogi katolickiej, która ponoć jest mu bliska.

Już na starcie kampanii wyborczej Szymon Hołownia, deklarujący się jako katolik, dokonał opartej na nieprawdziwych przekazach krytyki uchwał samorządów, które zdecydowały się na wprowadzenie uchwał podkreślających, że samorząd nie będzie podejmował działań dyktowanych ideologią LGBT a będzie wspierał inicjatywy prorodzinne. Hołownia w swojej broszurze wybiorczej uznał je za „uchwały wymierzone w osoby LGBT+”.

Teraz Szymon Hołownia goszczący w programie „Kropka nad i” na antenie  TVN24 wyznał, że zmienił zdanie w kwestii in vitro! - Bardzo jasno mówię, że zmieniłem zdanie w sprawie metody in vitro po wielu rozmowach z osobami, które stosowały tę metodę – zadeklarował. I jak dodał, „poszerzyłem moją wrażliwość. Uważam, że powinniśmy ułatwić wszystkim parom, które chcą mieć dzieci, żeby zgodnie z osiągnięciami współczesnej medycyny te dzieci mieć mogły”.

Warto przypomnieć, że w 2013 roku Hołownia w niepublikowanym wywiadzie dla „Wprost” uznał, że in vitro jest metodą nieetyczną.

Kandydat na prezydenta poszedł dziś dalej. Nie tylko akceptuje in vitro, ale też uważa, że jeśli państwo na to stać, to powinno refundować ową procedurę. Trzeba jednak – co zaznaczył – dyskutować „o statusie zarodków nadliczbowych”. Ostateczna decyzja co do kształtu ustawy regulującej in vitro miałaby zostać podjęta po rzeczowej, eksperckiej debacie. - Mamy ustawę, regulację. Ja jej nie chcę zmieniać, wyrzucać w powietrze. Nie chcę niczego przegłosowywać - dodał.

Hołownia jako piewca idei społecznej zgody gotów jest też dla zachowania spokoju złożyć ofiarę z nienarodzonych zabijanych w łonach matek w myśl obowiązującego w Polsce „kompromisu aborcyjnego”.
W rozmowie padło też pytanie o związki partnerskie. Hołownia zadeklarował, że jako prezydent podpisałby taką ustawę, jeżeli Sejm zdecydowałby się ją uchwalić.
„Nie chciałbym też jednak, by ktokolwiek miał wątpliwości: będę stanowczo sprzeciwiał się ideologicznej nagonce na osoby nieheteronormatywne”, czytamy w broszurze wyborczej „Nowy Prezydent. Wizja i konkrety prezydentury” autorstwa Szymona Hołowni i jego sztabu.

Kandydat do objęcia urzędu najważniejszej osoby w państwie polskim w swoim wyborczym programie pisze o solidarności z tzw. osobami LGBT i obiecuje, że udzieli im wszelkiego potrzebnego wsparcia".

Zaiste - prawdziwie postępowy to katolik... Nic, tylko ino mu przyklasnąć...

Pozdrawiam...odpowiedz   •   oceń :  
~., 10:27 13-02-2020,   30%
@~Anna - Kurpiowska Panna Dzięki za zareklamowanie kandydata.
Po przeczytaniu powyższego tekstu już wiem, że będę na niego głosować.
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 10:34 13-02-2020,   71%
@~Anna - Kurpiowska Panna Tak, Anno, z obecnych kandydatów tylko on ma szansę zjednoczyć Polaków, choć to prawie niewykonalne. Nie wyklucza, nie dzieli, nie szczuje na innych. Ceni wybitne autorytety (także Kościoła, św. Jan Paweł II jest dla niego autentycznie ważny, bo Go słuchał, czyta i wciela w życie Jego naukę) i ludzi kultury z całego świata, czego dowodem choćby cytaty i odsyłacze w "Boskich zwierzętach". Nie boi się wyrażać opinii na temat ignorancji nawet najwyżej postawionych hierarchów. Co do in vitro zmienił zdanie  i słusznie. Ja znam takie dzieci, są najwspanialszym darem dla rodziców. Będę mu kibicowała, choć zbierze mnóstwo hejtu, pewnie najwięcej,  bo z każdej strony, ale zna te mechanizmy... Pozdrawiam.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 10:49 13-02-2020,   29%
@~. Dzień dobry!

Dzięki za "dzięki". Świetna wiadomość. Jestem opłacona przez p. Hołownię. Swoimi wynurzeniami na jego temat, mam przyciągnąć jemu zwolenników. Jak widzę, jedną zwolenniczkę już skaptowałam - wpadnie mi parę groszy... Czy jest jeszcze ktoś, kto pod wpływem moich komentarzy nt. Sz. Hołowni, powziął decyzję o oddaniu na niego głosu w majowych wyborach?

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:39 13-02-2020,   55%
HOŁOWNIA to NIKT
taki ktoś z kapelusza od razu powinien podać kto go finansuje a nie po kampanii
BY WTEDY LUDZI WIEDZIELI NA KOGO GŁOSUJA A TAK NIEPEWNOŚĆ
- SOLORZ
- TUSK
- PUTNIN
- MERKEL
?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:41 13-02-2020,   58%
TVN  to ta szczujnia go finansuje
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:44 13-02-2020,   43%
słyszałem że brat Michnika się dokłada
ma dużą emeryturę i dorzuca co może dobremu człowiekowi
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:46 13-02-2020,   100%
Dzieci lektury czytać
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:47 13-02-2020,   25%
Trzaskowski jak zauważył niski poziom Wisły to rure wsadził doń i się podniosło.
Holowania na pewno chce na tez pomóc a miasto szuka ujścia rury
Warszawiacy to warszawiacy cwaniaczki
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 11:22 13-02-2020,   43%
Dzień dobry!

Ostrołęka nie wypadła sroce spod ogona - też ma swoją rurę. Rura ta, znajduje się pod mostem kolejowym i służy do odprowadzania ścieków OPWiK z  miasta do oczyszczalni. Wystarczy tylko podczas rozbiórki mostu "niechcący" uszkodzić rurę i wnet poziom wody w Narwi diametralnie się podniesie...

Pozdrawiam... Ekolożka, Anna - Kurpiowska Panna
odpowiedz   •   oceń :  
~Piotr, 17:43 13-02-2020,   50%
Ta Anna panna to chyba nie ma co robić z życiem, bo widzę jej komentarze pod każdym postem.
odpowiedz   •   oceń :  
~zofia, 21:44 13-02-2020,   50%
@~Piotr Panna Anna to stały natrętny komentator ........+ gość
odpowiedz   •   oceń :  
~Wędkarz, 19:13 13-02-2020,   -
Moim zdaniem tam rzeki WGL nie było, tereny po rzece tak nie wyglądają po drugie po takiej rzece zostają bagna i po paru latach znikają a w okresie zimowym tereny zazwyczaj po rzekach są błotowate a po trzecie widać drzewa na "terenie byłej rzeki " które maja parę lat i są zdrowotne.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kuba, 14:12 14-02-2020,   -
P Hołownia ja przed 40 latami byłem młody przystojny i wysportowany a teraz jestem jak ta moja Narew mały przygarbiony i stary  powoli pan też wyschnie
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 7770