2011-03-09T00:06:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Szymon Kołecki odwiedził szkołę w Kuninie (ZDJĘCIA)

REKLAMA
Na koniec spotkania Szymon rozdawał autografy oraz zaprezentował swoje medale (fot. archiwum szkolne)
REKLAMA
Utytułowany sztangista Szymon Kołecki 7 marca spotkał się dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej w Kuninie.

Uczniowie z dużą uwagą i zainteresowaniem słuchali wypowiedzi wspaniałego sportowca o jego pasji i drodze do sukcesu.

Kołecki swoją przygodę ze sztangą rozpoczynał jako dziecko. Jego ojciec, który podnosił ciężary zabierał go ze sobą na salę. Tam mały Szymon ćwiczył, grał w piłkę, a jako 8-latek wystartował w zawodach.

Przybyły gość opowiadał  ciekawie i z dużym poczuciem humoru o swoich sportowych zmaganiach.
Kołecki podkreślał, że trudności i niepowodzenia nigdy go nie zrażały, a sport zawsze był dla niego wielką przyjemnością. Sportowiec zdradził uczniom co robi w wolnym czasie, jeśli taki znajdzie.
Na koniec spotkania Szymon rozdawał autografy oraz zaprezentował swoje medale.

- Spotkanie ma na celu przybliżenie sylwetki polskiego olimpijczyka, a także zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, jakim jest uprawianie sportu - wyjaśniła nam Marzanna Grzyb, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kuninie. - Wybraliśmy Szymona Kołeckiego, ponieważ uważamy go za wspaniałego sportowca.

Społeczność szkolna chce wrócić do tradycji Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego działającego przy Szkole Podstawowej w Kuninie. W 1999r. na początku działalności klubu powstała sekcja podnoszenia ciężarów.

- Nasze uczennice startowały w różnych zawodach, często przywożąc z nich medale. Przerwa w działalności klubu spowodowana była zmianą miejsca pracy - trenera - pana Ireneusza Pepłowskiego. Teraz chcemy powrócić do tej dyscypliny jak również zająć się lekkoatletyką. Jest to pierwsza taka akcja w naszej szkole, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia - dodała Marzanna Grzyb.

Mistrz przybył na zaproszenie Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego, którego vice prezesem jest trener Ireneusz Pepłowski - wieloletni przyjaciel szkoły.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1