eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Tablica pamięci sierż. Mariusza Deptuły w ZSP w Myszyńcu uroczyście odsłonięta [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 886
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

W 7. rocznicę śmierci na polu walki, 23 października, społeczność ZSP w Myszyńcu, rodzina, wojskowi, samorządowcy i koledzy z brygady uczcili pamięć sierż. Mariusza Deptuły. Żołnierz zginął w czasie misji w Afganistanie. Tablica pamiątkowa została odsłonięta w szkole, naprzeciwko wejścia. Otaczają ja pogięte, odwrócone konary, które przypominają barć. Ma to symbolizować pochodzenie żołnierza, z Kurpi. Mariusz Deptuła był w latach 1998 – 2001 uczniem ZSZ w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu.

Tablicę odsłonili bliscy, w tym żona Iwona, mama Zofia, brat Dariusz. Zanim się to stało, zebrani wzięli udział we mszy św. w bazylice. Potem przeszli przez Myszyniec, prowadzeni przez orkiestrę wojskową. Pod szkołą żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego oddali cześć poległemu koledze, wciągając polską flagę na maszt. Potem została odsłonięta tablica. Goście, w tym wojskowi z kilku brygad, zostali zaproszeni do sali.

- Ból się zmniejszył, już nie zadajemy pytań, dlaczego tak się stało. Gdy ktoś, nie związany z wojskiem, pyta mnie, czy był bohaterem, bez wahania mówię: tak – mówił płk Adam Krysiak. Odczytał też kurpiowską pieśń żałobną "Zmerły cłowiece". Drogę zawodową Mariusza Deptuły przedstawił plut. Krzysztof Ojżałowski, mąż zaufania 15 Brygady. Mówił bardzo osobiście. - Dla nas nie był Mariuszem Deptułą, tylko "Deptakiem".

Młodsi uczestnicy wydarzenia, z klas wojskowych, mieli okazję obejrzeć wozy bojowe Rosomak, którymi przyjechali żołnierze.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×