eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Tablica w hołdzie doktorowi Józefowi Psarskiemu uroczyście odsłonięta [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1524
zdjecie 1524
REKLAMA

W Ostrołęce przy ulicy Starosty Kosa odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej doktora Józefa Psarskiego - jednej z najwybitniejszych postaci w historii Ostrołęki.

Tablica, która upamiętnia doktora Psarskiego, to pomysł Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. Przygotowała ją firma Kamieniarstwo Kowalczyk, a zamontowana została na wielkim głazie - całość wygląda niezwykle estetycznie i ubogaca osiedle Starosty Kosa. Dlaczego właśnie tam? W tym miejscu stał dom, w którym u schyłku życia mieszkał i zmarł zasłużony lekarz, działacz społeczny i oświatowy.

Prezes TPO Jadwiga Nowicka nie kryła radości i dziękowała za obecność. - To dzień dedykowany wielkiemu człowiekowi, ostrołęczaninowi XX wieku - mówiła.

Zachwytu nie krył także prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, chwaląc Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki za wieloletnie uszczęśliwianie miasta. - Taki kamyk przewieźć, zrobić, tabliczka, wstęga, wszystko... To łatwo nie było, domyślam się ile to pracy. Jest też Wiesław Szczubełek, który myślę, że on ten kamyk tam znalazł w tej rzece, wiedział, w którym miejscu ten kamyk leży w tej Narwi, gdzieś tam, za którym zakrętem, albo nie za zakrętem - mówił prezydent. Jak się później okazało, kamień nie był z rzeki, a z lasu, a jego transport rzeczywiście wymagał sporego wysiłku.

Podczas uroczystości obecni byli też przedstawiciele środowiska medycznego, jak też Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, który nosi imię Józefa Psarskiego. Nie mogło zabraknąć także rodziny doktora. Tablica została odsłonięta i już na stałe wpisze się w krajobraz Ostrołęki, a także tegorocznych obchodów 650-lecia miasta.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×