eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Tak będzie wyglądała nowa hala sportowo-widowiskowa w Ostrołęce [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1524
zdjecie 1524
Tak będzie wyglądać nowa hala sportowo-widowiskowa Tak będzie wyglądać nowa hala sportowo-widowiskowa
REKLAMA
Ostrołęka: Prawdopodobnie już wiosną 2013 roku, rozpocznie się budowa nowej hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Witosa. Nowy obiekt będzie zawierał 3000 miejsc siedzących i będzie przeznaczony dla przedstawicieli wszystkich dyscyplin sportowych.

Jak powiedział wiceprezydent Paweł Stańczyk, obecnie trwa kompletowanie dokumentacji. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami, to w zimę będzie można ogłosić przetarg, a już wiosną rozpocząć prace przy budowie nowego obiektu.

Głównym miejscem nowej hali będzie arena, na której mają odbywać się duże zawody sportowe oraz imprezy rekreacyjne. Znajdzie się tam 3000 miejsc siedzących, czyli dokładnie dwa razy więcej niż na istniejącej hali imienia Arkadiusza Gołasia.

- Chcemy, aby w tym miejscu działały kluby uprawiające sztuki walki działające obecnie przy hali im. A. Gołasia. Będą one miały do dyspozycji własną salę, na co dzień podzieloną na dwa mniejsze pomieszczenia. Jednak przy organizacji zawodów będzie możliwość demontażu ścianki - mówi Stańczyk.

W hali znajdzie się także salka do ćwiczeń, bo, jak podkreśla wiceprezydent, w dzisiejszych czasach nie da się uprawiać sportu bez dobrego zaplecza treningowego. Obiekt stanie na miejscu, w którym obecnie są korty tenisowe - w zamian sala przeznaczona do gry w tenisa znajdzie się w budynku.

- Chcemy żeby tenisiści nie byli stratni na tej inwestycji, dlatego dla nich też chcemy wygospodarować pomieszczenie - podkreśla Paweł Stańczyk.

Kilka słów należy poświęcić także wyglądowi hali. Nowoczesny i futurystyczny wygląd na pewno zwróci uwagę każdego odwiedzającego miasto. Inspiracją dla stworzenia elewacji obiektu były dwie pierwsze litery nazwy miasta, czyli „OS”, które poprzez szereg modyfikacji i powieleń tworzą dwie harmonijne bryły odbite w lustrzany sposób. Być może niedługo nowoczesna hala sportowa stanie się nową wizytówką naszego miasta.


J. Pych
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×