zdjecie 2546
zdjecie 2546
2020-12-12T16:18:04+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

"Tak dla rodziny, nie dla gender". W niedzielę zbiórka podpisów w Myszyńcu

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
5
5
31

W niedzielę w bazylice w Myszyńcu odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem dotyczącym wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej pod hasłem "Tak dla rodziny, nie dla gender". 

- W najbliższą Niedzielę w naszej parafii będzie można złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem: "TAK DLA RODZINY, NIE DLA GENDER". Potrzebne będą Twoje dane i numer pesel. Serdecznie zapraszamy. Dbajmy o Nasze rodziny - poinformowała parafia w Myszyńcu. 

Wcześniej podobna zbiórka podpisów była prowadzona m.in. w niektórych parafiach na terenie Ostrołęki. 

Czym jest projekt obywatelski "Tak dla rodziny, nie dla gender"?

Ustawa wyraża zgodę na wypowiedzenie Konwencji stambulskiej – według polskiej Konstytucji umowy międzynarodowe takie, jak Konwencja stambulska mogą zostać wypowiedziane wyłącznie za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie. Nasz projekt zawiera w swojej treści zgodę na wypowiedzenie Konwencji stambulskiej! Ustawa zobowiązuje rząd do podjęcia prac nad międzynarodową Konwencją Praw Rodziny – dokumentem, który zagwarantuje kompleksową ochronę praw rodziny!

- czytamy w opisie inicjatywy zorganizowanej przez Chrześcijański Kongres Społeczny i Ordo Iuris.

Co proponuje się w miejsce genderowej Konwecji stambulskiej? - Już najwyższy czas, by Polska stała się państwem, które aktywnie stanie w obronie rodziny na forum międzynarodowym. Dlatego projekt ustawy nie tylko uprawnia polski rząd do wypowiedzenia Konwencji stambulskiej, ale także zobowiązuje do opracowania rozsądnej alternatywy! Jest nią międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny - informują pomysłodawcy projektu.

Według organizatorów projektu, międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny powinna zawierać potwierdzenie naturalnej tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, gwarancje opieki i ochrony rodziny przez organy władzy publicznej, zakaz naruszania autonomii rodziny przez nieuprawnione ingerencje urzędników, zakaz dyskryminacji matek, które rezygnują z pracy zarobkowej, by wychowywać dzieci, prawa rodziców w zakresie wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz identyfikację realnych przyczyn przemocy i propozycje skutecznej ochrony członków rodziny przed przemocą domową i przemocą godzącą w życie rodzinne.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×